593972-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Bauarbeiten – Dělnický dům Peklo – sanace společenského sálu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDělnický dům Peklo – sanace společenského sálu
BeschreibungPředmětem zakázky jsou stavební úpravy a přístavba části areálu Dělnického domu Peklo, zahrnující budovu velkého sálu, navazující šatnové zázemí, schodišťovou a vstupní halu. Komplex objektů byl postupně vybudován v místě výrazného terénního zlomu. Obsahuje dvě podzemní, jedno nadzemní podlaží a půdu. Pozemek řešeného areálu je ohraničen ulicemi Jízdecká, Tyršova, Pobřežní a dosahuje prakticky až k mostu Generála PATTONA. Jedná se o pozemky parc. č. 10265, 10266, 10267, 10268, 9393/1, 10563/31, 10563/4, 10563/8 a 5265/28 v k.ú. Plzeň. Dopravně je objekt napojen na komunikaci v ul. Pobřežní a v ul. Jízdecká. Řešená část objektu je součástí komplexu „Dělnický dům Peklo“, který je zapsán jako kulturní památka, úřední evidenční číslo ÚSKP 47588/4-205. Součástí plnění veřejné zakázky je i provedení dodatkového stavebně historického průzkumu a plošného restaurátorského průzkumu. Prvky a konstrukce určené stavebně historickým průzkumem jako cenné budou demontovány odborným způsobem maximálně šetrně, následně repasovány a deponovány. Po postavení lešení budou postupně prováděny odborné restaurátorské průzkumy řešených omítek, řešených kamenných prvků atd. Po provedení průzkumů bude rozhodnuto o rozsahu demontáže stávajících vnitřních omítek (je počítáno se 100 % odstraněním omítek v plochách, které nebudou vyhodnoceny jako historicky cenné s nutností ponechání). V celém rozsahu fasády bude kladen důraz na zajištění případných stop původního členění, profilací či barevnosti, s ohledem na proporce prvků a výškové návaznosti. Snaha je o maximální zachování dochovaných prvků.
Interne Kennung23TUOIN18
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si vyhrazuje následující podmínky pro dodávaný kamerový systém či jeho součásti: Zadavatel požaduje, aby ŽÁDNÁ SOUČÁST DODÁVANÉHO KAMEROVÉHO SYSTÉMU (kamery, záznamová a řídicí zařízení, cloudové služby, mobilní aplikace) nepředávala systémová ani uživatelská data (včetně telemetrie, logů, konfiguračních dat a obrazových záznamů) do Čínské lidové republiky, na území zvláštních administrativních oblastí ČLR (Hongkong, Macao) ani subjektům tam usídleným. Stejně tak nesmí být umožněna vzdálená správa těchto technických aktiv z uvedených území. Dodavatel předloží technický popis řešení a čestné prohlášení potvrzující splnění této podmínky. Čestné prohlášení je přílohou č. 8 zadávací dokumentace. Zadavatel dále požaduje, aby žádné ze zařízení dodávaného kamerového systému či jeho součásti, které je součástí nabídky, nemělo ke dni podání nabídky ukončenou technickou podporu ze strany výrobce či oficiálního distributora na území České republiky, a aby žádné ze zařízení, které je součástí nabídky, nebylo výrobcem označeno jako produkt s ukončeným prodejem a nebylo oficiálně oznámeno jeho ukončení výroby či podpory. Dodávaný kamerový systém či jeho součásti (kamery, záznamová a řídicí zařízení, cloudové služby, mobilní aplikace) musí splňovat všechny níže uvedené technické požadavky: a. Všechny kamery/NVR musí být ve shodě s relevantními profily ONVIF (S, T, G, M dle použitelnosti). Dodavatel musí jako součást své nabídky doložit platnou ONVIF deklaraci shody pro každý nabízený model. b. Všechny řídicí (management) a video toky musí podporovat TLS 1.2 a vyšší; nezabezpečené protokoly a slabé šifrovací sady musí být deaktivovány. Síťová autentizace musí využívat 802.1X s EAP-TLS; zařízení musí přijímat pouze klientské certifikáty vydané podnikovou PKI. c. Zařízení musí implementovat secure boot a musí přijímat pouze výrobcem kryptograficky podepsaný firmware, dále musí poskytovat kryptografické podepisování a ověřování uloženého/pořízeného videozáznamu d. Kamera a NVR musí implementovat jedinečnou, hardwarově chráněnou identitu zařízení dle IEEE 802.1AR (IDevID/LDevID) uloženou v TPM nebo ekvivalentním bezpečnostním prvku e. Výchozí konfigurace zařízení nesmí navazovat odchozí spojení mimo definované interní služby. Jakékoli P2P/cloud relay funkce musí být ve výchozím stavu vypnuté a musí existovat možnost jejich trvalé deaktivace. Systém musí podporovat plně offline provoz s blokovaným veškerým odchozím provozem a využívat pouze lokální infrastrukturu (např. NTP, DNS). f. Zařízení musí implementovat auditní logy s ochranou proti manipulaci (tamper-evident) a s bezpečným exportem (syslog/CEF/LEEF). Logy musí obsahovat bezpečnostní události (změny RBAC, aktualizace firmware, stav 802.1X). Zařízení musí podporovat autentizovaný NTP/NTS. g. Kamery musí poskytovat kvalitu obrazu v souladu s IEC 62676-5-1, s dokumentovanými parametry rozlišení, snímkové frekvence a výkonu za nízkého osvětlení. h. Zařízení musí podporovat bezpečný export/import konfigurace s kryptografickou ochranou integrity. Dále musí poskytovat bezpečnou funkci ‚golden image‘ recovery pro obnovu ověřeného základního stavu. i. Zařízení musí být dodáváno bez aktivních výchozích účtů/hesel. Nastavení přihlašovacích údajů musí být vynuceno při prvotní inicializaci. Všechny nezabezpečené protokoly a nepotřebné služby musí být ve výchozím stavu vypnuté; přístup musí probíhat pouze přes TLS.“ j. Dodané řešení musí implementovat funkce privacy-by-design včetně: konfigurovatelného maskování/anonymizace; role-based přístupu k osobním údajům, konfigurovatelných retenčních dob; a auditovatelných přístupových logů. k. Dodavatel musí poskytnout bezplatný centrální nástroj pro správu zařízení umožňující inventarizaci, monitoring stavu, hromadnou instalaci bezpečnostních aktualizací, distribuci certifikátů, definici baseline konfigurace a generování auditních reportů. l. Dodavatel musí zveřejnit politiku End-of-Life/End-of-Support pro každou dodávanou produktovou řadu kamer a zařízení a musí garantovat minimálně 5 let bezpečnostních aktualizací po dodání produktu/kamer/zařízení. m. Dodavatel musí udržovat veřejně dostupnou Vulnerability Disclosure Policy (ISO/IEC 29147) a PSIRT (ISO/IEC 30111). Bezpečnostní advisory s CVE ID a CVSS skóre musí být zveřejňovány pravidelně (minimálně poslední 2 roky přístupné). Dodavatel se zavazuje k SLA na nápravu zranitelností: Critical do 30 dní, High do 60 dní od zveřejnění CVE nebo oznámení dodavateli. Zadavatel upozorňuje dodavatele, že v případě, že některé z dodavatelem uvedených dodávaných kamerových systémů či jeho částí nesplní výše uvedené podmínky zadavatele, bude ze zadávacího řízení vyloučen pro nesplnění zadávacích podmínek.