594107-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tischcomputer – Contract de achiziţie publică de furnizare şi instalare echipamente pentru laboratorul de microbiologie în cadrul proiectului ”Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică -Ginecologie Cuza Vodă Iași”, cod SMIS 327873, Echipamente IT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de achiziţie publică de furnizare şi instalare echipamente pentru laboratorul de microbiologie în cadrul proiectului ”Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică -Ginecologie Cuza Vodă Iași”, cod SMIS 327873, Echipamente IT
Beschreibung: Furnizare şi instalare echipamente pentru laboratorul de microbiologie în cadrul proiectului ”Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică -Ginecologie Cuza Vodă Iași”, cod SMIS 327873 Echipamente IT - conform specificatiilor caietului de sarcini. Durata contractului de furnizare începe de la data intrării în vigoare și se finalizează la data îndeplinirii obligațiilor contractuale în sarcina părților.Durata contractului de achizitie publica este de maxim 30 de zile calendaristice de la data emiterii Notei de comanda. Durata contractului trebuie sa acopere livrarea, punerea in functiune si instruirea personalului. Valoarea totala estimata fara TVA 63.000 lei Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - in a 24-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici până în a 30 -a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor; - in a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici până în a 18 -a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizarea de echipamente medicale în cadrul proiectului „Dotarea cu echipamente a laboratorului de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Obstetrică-Ginecologie Cuza Vodă Iasi”: - Sistem PC pentru transferul de date pentru a asigura interoperabilitatea datelor conform standarului HL7 cu licenta Windows 11Pro - 2 bucati - Licențe soft Microsoft Office 2021 Home and Business English Medialess - 2 bucati - UPC - 4 bucati - Imprimantă color - 1 bucata
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme