See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: OP handsker
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker for Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark. Region Syddanmark deltager på option. Produkterne er fordelt på 6 delaftaler. Der forventes at blive indgået paralelle rammeaftaler med 2 leverandører på delaftalerne 1, 2, 4 og 5. På delaftale 3 og 6 vil der blive indgået rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung: 26002596
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141420 Operationshandschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Operationshandske, standard, latex.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, standard, latex til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung: 1-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Region Hovedstaden tildeler desuden Fællesregional Rammekontrakt, hvorpå Region Syddanmark efterfølgende kan vælge at tilslutte sig.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Operationshandske, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske, latex.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske, latex til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: 3. Operationshandske, mikrokirurgi, tynd, latex.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, mikrokirurgi, tynd til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: 4. Operationshandske, dobbelthandske i par, syntetisk.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i par, syntetisk til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: 5. Operationshandske, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske inkl. trelagshandske til cementering.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske inkl. trelagshandske til cementering til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: 6. Operationshandske, acceleratorfri, syntetisk.
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, acceleratorfri til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung: 6-5