See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Doświadczalnego Siemianice w roku 2025.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej w LZD Siemianice w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna , szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Vorherige Bekanntmachung: 719241-2024
Interne Kennung: 1/ZUL/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 11-10-2024 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie ( o nr 614752-2024), o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet II Leśnictwo Doświadczalne Wielisławice
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej w Leśnictwie Doświadczalnym Wielisławice w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet II Leśnictwo Doświadczalne Wielisławice
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet I Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu szkółkarstwa leśnego wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet I Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III Leśnictwo Doświadczalne Laski i Arboretum w Laskach
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych w Leśnictwie Doświadczalnym Laski w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet III Leśnictwo Doświadczalne Laski i Arboretum w Laskach
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV Leśnictwo Doświadczalne Marianka
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych oraz gospodarki łowieckiej w Leśnictwie Doświadczalnym Marianka w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet IV Leśnictwo Doświadczalne Marianka
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V Leśnictwo Doświadczalne Unieszów
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych w Leśnictwie Doświadczalnym Unieszów w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet V Leśnictwo Doświadczalne Unieszów
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu grodzenia upraw leśnych LZD Siemianice w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet VI Grodzenie i rozgradzanie upraw leśnych w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII Pozyskanie i zrywka drewna przy użyciu maszyn wielooperacyjnych
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z wiązanych z pozyskaniem i zrywką drewna przy użyciu maszyn wielooperacyjnych w LZD Siemianice w roku 2025, wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ. Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.
Interne Kennung: Pakiet VII Pozyskanie i zrywka drewna przy użyciu maszyn wielooperacyjnych