2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de furnizare echipamente și aparatură medicală pentru formare în cadrul proiectului PROTEGO – Program de Resiliență și Organizare pentru Tratamentul Eficient al leziunilor Generate de arsuri și al altor situații critice”
Beschreibung: Contract de furnizare echipamente și aparatură medicală pentru formare în cadrul proiectului PROTEGO – Program de Resiliență și Organizare pentru Tratamentul Eficient al leziunilor Generate de arsuri și al altOr situații critice” "Simulator de înaltă fidelitate adult, portabil, cu căi aeriene dinamice și complianță pulmonară, pentru scenarii de ventilație mecanică " Contractantul va furniza echipamentele medicale în cantitățile solicitate de autoritatea contractanta și având caracteristicile/specificațiile minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată conform cerințelor cuprinse în caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). În temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesați de procedura vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 12-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractantă, daca va fi selectată pentru realizarea contractului ex-ante, conform OUG nr.98/2017 cu modificările și completările ulterioare, va pune la dispoziția persoanelor împuternicite de ANAP, prin decizia de verificare, răspunsurile consolidate la solicitările de clarificări, înainte de a le încărca și publica în sistemul Electronic de Achiziții Publice, cu cel puțin 4 zile anterior termenului de răspuns stabilit în anunțul de participare, conform prevederilor art.8 din Anexa nr.1 la HG nr.419/2018
Interne Kennung: 4284134_2026_PAAPD1636192
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizorul va livra un simulator de înaltă fidelitate pentru adulți, portabil, prevăzut cu căi aeriene dinamice și complianță pulmonară, destinat simulării scenariilor de ventilație mecanică, împreună cu următoarele consumabile: toate având caracteristicile și specificațiile tehnice minime prevăzute în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen