594426-2025 - Ergebnis
Tschechien – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSdílený informační systém TA ČR - etapa 3
BeschreibungPředmětem plnění nadlimitní veřejné zakázky je pokračování projektu SISTA formou rámcové dohody s názvem: „Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3”. TA ČR ve spolupráci s účastníky rámcové dohody buduje SISTA jako cloud native informační systém. TA ČR přijala DevOps přístup mezi interním ICT týmem/jednotlivými dodavateli a vytvořila další potřebné prerekvizity (GCP, CI/CD, pravidla vývoje, vedení dokumentace, design systém, knihovnu UI komponent a katalog služeb) pro řešení druhé etapy projektu SISTA. TA ČR přistoupil k obnovení rámcového vztahu (jako etapy 3) s ohledem na dosažené výsledky projektu, které umožňují podpořit směr řešení od hledání způsobu jak, přes ověření k jeho funkčním dílčím realizacím v rutinním provozu nebo poloprovozu. Cílem etapy 3 je obnovit a zvýšit výkon na straně programátorských kapacit a podporu rutinního provozu u stávajících modulů či funkčních částí (produktů) projektu SISTA. Stále však nejde o zcela rutinní programování podle dokumentace, neboť s přibývajícím náročností výměny informací a jejcih synchronizace, je nutné tyto výměny informací (dat) optimalizovat. Ruku v ruce s tím jde také o kvalitní dokumentaci pro rutinní provoz, nasazení i budoucí rozvoj. To vše lze zajistit větším počtem účastníků rámcové smlouvy, kteří se zaměří na vývoj dílčích částí zvoleného způsobu řešení SISTA dle pravidel a způsobů nalezených v předchozích rámcových smlouvách. Proto je účelné uzavřít novou rámcovou dohodu, kde hlavním cílem je rozšířit portfolio potencionálních vývojářů ochotných a schopných nad stanovenými principy, pravidly, zásadami či hotovými řešeními v tomto projektu vzniklými, pokračovat plynule dále. TA ČR předpokládá, že dosavadní výsledky projektu umožňují jeho dílčí a z pohledu autorských či licenčních plateb bezplatné využití i u jiných veřejných zadavatelů. Za tím účelem je do rámcového vztahu přesunuta licenční politika, která byla uplatňována v jednotlivých minitendrech dle jejich účelu.
Vorherige Bekanntmachung428591-2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostup dle zákona č. 134/2016 Sb.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72263000 Software-Implementierung, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
LosLOT-0001
TitelMT113 - Sdílený informační systém TA ČR – etapa 3 - s obnovením soutěže
BeschreibungTA ČR od zahájení řešení projektu SISTA kladla důraz na jednotný přístup všech účastníků rámcové dohody k tvorbě uživatelského rozhraní SISTA. Projektový tým (interní UX a garanti TRSů) si průběžně osvojoval aktivity související s prototypováním obrazovek byznysových TRSů. V této souvislosti jsme realizovali MT036 Design systém a pravidla UX, v průběhu kterého vznikla pravidla spolu se základní knihovnou DISTA komponent. Projektový tým si postupně budoval odbornou kapacitu a s postupnou implementací byznysových či průřezových TRSů sbíral podněty na další rozvoj tématu UX/UI. Garant tématu ve spolupráci s dodavateli vytipovali níže uvedené okruhy, na kterých je nutné prostřednictvím rozvoje dále pracovat: ● Aktualizace tokenizační knihovny - nová knihovna je nasazena, otestována a plně nahrazuje původní; všechny závislosti jsou aktualizovány. ● Validace obrazovek a responzivity - všechny dosud vytvořené prototypy prošly kontrolou 1:1 podle návrhu; fungují správně na všech cílových zařízeních. ● Zajištění souladu Dev a Figma (Storybook) - knihovna UI komponent vedená ve Storybooku a Figma jsou ve shodě 1:1; nesrovnalosti jsou vyřešeny nebo nahlášeny. ● Nastavení efektivnějšího procesu nahlašování chyb a kontrola designu - všechny identifikované chyby jsou zadány do systému; návrhy odpovídají schválenému designu. ● Napojení design tokenů na frontend - design tokeny (typografie, barvy, spacing) jsou připojeny a správně se propisují do kódu (např. přes style-dictionary). ● Doplnění chybějících komponent - nové komponenty jsou navrženy, schváleny, přidány do knihovny a dostupné v návrhovém systému i Storybooku. ● Pracovní prostor SISTA projektu ve Figmě (DesignOps) - Figma soubory jsou přehledně strukturované, pojmenování sjednoceno, neaktivní prvky odstraněny. ● Zavedení knihovny komponent „Duplo“ - knihovna „Duplo“ je vytvořena, obsahuje základní, resp. jednotné, prvky (building blocks) a je používána v nových návrzích. Duplo komponenty odpovídají aktuální funkčnosti průřezových služeb (např. Správa úkolů). ● Aktualizace UX/UI pravidel - existující pravidla z dokumentace jsou aktualizována/zapracována do procesu návrhu. ● Doplnění popisu komponent - jednotlivé komponenty obsahují popisy pro Dev. ● Doplnění statusů - statusy a velikosti např. ikon jsou řádně popsány.
Interne KennungMT113 - Sdílený informační systém TA ČR – etapa 3 - s obnovením soutěže
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
Optionen
Beschreibung der OptionenInflační doložka - účastník je oprávněn, a to nejdříve po dvou letech účinnosti rámcové dohody, na každý rok ze zbývajících dvou let jednostranně zvyšovat cenu za služby poskytované na základě výběru v minitendru vyhlášeného na základě této rámcové dohody (pro potřeby tohoto odstavce jako “služby”), a to v případě, že procentuálně vyjádřená meziroční inflace oproti předchozímu roku převýší 2 %. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v prvním roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o míru inflace za předchozí rok. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v druhém roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o rozdíl meziroční inflace mezi prvním a druhým zbývajícím rokem, je-li takový číselně vyjádřený rozdíl vyšší než 0. Účastník je povinen při zvyšování cen za služby vycházet z oficiálních informací poskytovaných ČNB či Českým statistickým úřadem nebo jinou k tomu oprávněnou či pověřenou institucí. Navýšení musí přesně odpovídat procentuální hodnotě míry inflace stanovené institucí uvedenou výše, případně může být nižší. O zvýšení maximální nabídkové ceny je účastník povinen zadavatele informovat.