2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af 2 fagentrepriser - Betonelementer og Limtræ - Parkeringshus, byggefelt 6.6. - Svanemølleholm
Beschreibung: 5E Byg A/S skal som Totalentreprenør og delegeret bygherre opføre P-hus for AP Ejendomme P/S på ejendommen beliggende Svenemølleholm, 2150 Nordhavn (herefter benævnt ejendommen).Udbuddet omhandler to underentrepriser:1. Koordinering, projekteringen og levering af betonelementer og2. Koordinering, projekteringen og levering af Limtrætil et hybridparkeringshus i 7 plan, placeret på byggefelt 6.6 i svanemølleholm kvarteret i nordhavnen i København. Ideen bag huset er at lave et hybridhus, med søjler og bjælker i limtræ og trappekærner, ”brand” væg og p-dæk i beton.Der henvises til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af den udbudte underentreprise.
Interne Kennung: 34192-0218
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der udbydes 2 fagentrepriser. Udbuddet afholdes som offentligt udbud i henhold til §§ 56-57 i Lovbekendtgørelse 2025-02-03- nr. 116 (herefter benævnt ”udbudsloven”). Tildelingskriteriet er Pris.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44114000 Beton, 44114200 Betonerzeugnisse, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45422100 Holzarbeiten, 45432114 Holzpflasterarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Betonelementer
Beschreibung: Betonelementer. Dette udbud omhandler koordinering, projekteringen og levering af Betonelementer til et hybridparkeringshus i 7 plan, placeret på byggefelt 6.6 i svanemølleholm kvarteret i nordhavnen i København.Ideen bag huset er at lave et hybridhus, med søjler og bjælker i limtræ og trappekærner, ”brand” væg og p-dæk i beton.Der henvises til projektmateriale (bilag 3-32) og tilbudsliste (bilag 3)
Interne Kennung: 34192-0218/lmh-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44114000 Beton, 44114200 Betonerzeugnisse, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Limtræ
Beschreibung: Limtræ:Dette udbud omhandler koordinering, projekteringen og levering af Limtræ til et hybridparkeringshus i 7 plan, placeret på byggefelt 6.6 i svanemølleholm kvarteret i nordhavnen i København.Ideen bag huset er at lave et hybridhus, med søjler og bjælker i limtræ og trappekærner, ”brand” væg og p-dæk i beton.Der henvises til projektmateriale (bilag 3-32) og tilbudsliste (bilag 3)
Interne Kennung: 34192-0218/lmh-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03410000 Holz, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45422100 Holzarbeiten, 45432114 Holzpflasterarbeiten