2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie ekspertyzy dotyczącej montażu schronień zastępczych i zabezpieczenia wlotów w obszarze Natura 2000 Forty Modlińskie PLH140020
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy dotyczącej montażu schronień zastępczych i zabezpieczenia wlotów w obszarze Natura 2000 Forty Modlińskie PLH140020
Interne Kennung: WPN-II.261.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Biorąc pod uwagę biologię mopka Barbastella barbastellus gatunku badanego w ramach ekspertyzy będącej przedmiotem zamówienia tj. jego okres rozrodczy oraz rozproszenie kolonii, a w szczególności jego okres hibernacji kiedy to wykorzystuje zimowiska, konieczne jest prowadzenie inwentaryzacji w miesiącach wrzesień-listopad. Kolonie przedmiotowego gatunku rozpraszają się we wrześniu-październiku. Gatunek ten odbywa gody późnym latem i wczesną jesienią. Mopki masowo przylatują do zimowisk na przełomie sierpnia i września, gdzie też odbywa gody, które trwają około dwóch tygodni. W tym czasie dziesiątki osobników krążą przy otworach podziemi, jak i wewnątrz nich. W samych zimowiskach mopki pojawiają się w listopadzie. Z biologii gatunku najlepszym i najbardziej efektywnym terminem prowadzenia badań jest okres od września do listopada. W związku z powyższym przeprowadzenie procedury w terminach określonych w ustawie tj. składanie ofert nie wcześniej niż 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE oraz ich ocena i wybór ofert zagraża realizacji projektu w wyznaczonym, w harmonogramie terminie. Wykluczy to bowiem wybranemu wykonawcy możliwość przeprowadzenia badań w okresie kiedy osobniki opisywanego gatunku gromadzą się w obrębie zimowisk, co może przyczynić się do niepełnego zrealizowania przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym, mając na względzie konieczny termin realizacji zamówienia określony harmonogramem projektu, uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji .
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie ekspertyzy dotyczącej montażu schronień zastępczych i zabezpieczenia wlotów w obszarze Natura 2000 Forty Modlińskie PLH140020