2. Verfahren
Verfahren
Titel: Serologická vyšetření infekčních markerů pro OKB a OKMI včetně výpůjčky analyzátoru
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky jsou průběžné dodávky diagnostik a veškerého spotřebního materiálu pro uvedená serologická vyšetření infekčních markerů pro OKB a OKMI (dále také souhrnně „spotřební materiál“) včetně bezplatné výpůjčky 1 ks nového nepoužitého nerepasovaného automatického analyzátoru pro diagnostiku požadovaných vyšetření specifikovaných v Příloze č. 3 Technická specifikace a Příloze č. 2 Cenová nabídka, a to včetně plné servisní podpory analyzátoru.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: serologický analyzátor
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si dle §100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje následující změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku: a) v případě, že dojde k ukončení výroby, k výpadku výroby, k ukončení dodávek na straně třetí osoby nebo k výpadku dodávek z důvodů na straně třetí osoby některé položky spotřebního materiálu, jehož dodávka je součástí předmětu veřejné zakázky, vyhrazuje si kupující změnu závazku ze smlouvy spočívající v nahrazení takové položky spotřebního materiálu jinou položkou stejného účelového určení splňující zadávací podmínky, přičemž kupující není povinen takovou změnu závazku provést; b) v případě, že výrobce některé položky spotřebního materiálu, jehož dodávka je součástí předmětu veřejné zakázky, uvede na trh novou verzi takové položky spotřebního materiálu, která má stejné účelové určení a splňuje zadávací podmínky, vyhrazuje si kupující změnu závazku ze smlouvy spočívající v nahrazení takové položky spotřebního materiálu touto její novou verzí, přičemž kupující není povinen takovou změnu závazku provést; c) možnost upgradovat systém nebo část systému na produkt obsahující technologii nové generace, pokud tato nabídne odpovídající vlastnosti a pokud plní funkce podle potřeb laboratoře. Předpokladem je, že tato technologie nové generace je úspěšně certifikována a odpovídá požadavkům příslušných právních předpisů; d) Inflační doložka V případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla smlouva podepsána, vzroste za předchozí rok o více než 3 %, může dodavatel uplatnit navýšení ceny o výši tohoto indexu přesahující 3 %, nejvýše však o 5 %, a to nejdříve od 4. roku trvání smlouvy. Ke zvýšení dochází na základě písemného oznámení dodavatele o uplatnění navýšení ceny, s účinností ode dne v příslušném měsíci, který se číselným označením shoduje s datem podpisu smlouvy, nejdříve však od data obdržení příslušného oznámení dodavatele. Smluvní strany pro odstranění pochybností uvádí, že k úpravě ceny dle tohoto ustanovení smlouvy není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě.