594661-2026 - Wettbewerb
Polen – Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung – Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zamówienie zostało podzielone na 2 części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zamówienie zostało podzielone na 2 części.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UAM. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: Część 1 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu - Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku A do SWZ Część 2 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku dydaktycznym Instytutu Kultury Europejskiej, Sali Sportowej oraz z budynku Stołówki przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie - Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku B do SWZ Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: Cz. 1: 12 miesięcy, tj. od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., a w przypadku przedłużenia się procedury przetargowej – od daty zawarcia umowy do 31.12.2027 r.; Cz. 2: 10 miesięcy, tj. od 01.11.2026 r. do 31.08.2027 r., a w przypadku przedłużenia się procedury przetargowej – od daty zawarcia umowy do 31.08.2027 r.
Interne KennungZP3/9082/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
LosLOT-0002
Titelczęść 1 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został opisany w Załączniku A do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w zakresie sprzątania obiektów na sumę co najmniej 700 000,00 zł. W przypadku składania oferty na kilka części zamówienia wykonawca musi posiadać ubezpieczenie na kwotę stanowiącą iloczyn 700.000,00 zł i liczby części na które Wykonawca składa ofertę. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 700.000,00 zł. 2) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy winni wykazać się wykonaniem należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi (umowy) sprzątania i utrzymania czystości z których każda: 1) obejmowała swoim zakresem sprzątanie powierzchni wewnętrznej wynoszącej co najmniej 2.400,00 m2 2) była świadczona nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy, oraz załączą dowody potwierdzające czy wykazana usługa została wykonana należycie. Uwaga: Jedna usługa sprzątania oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. W przypadku usług wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych): - na poczet wymaganej wiedzy i doświadczenia zaliczona będzie wyłącznie jej zrealizowana część, - poświadczenia w odniesieniu do tych usług winny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed ich złożeniem. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, w wykazie wykonanych usług wskazuje usługi, w których wykonaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie – wykonanych zgodnie z warunkiem określonym w rozdziale V ust. 1 pkt. b) SWZ wraz z dowodami określającymi czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie 3 miesięcy przed ich złożeniem.
LosLOT-0003
Titelczęść 2 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku dydaktycznym Instytutu Kultury europejskiej, Sali Sportowej oraz w budynku Stołówki przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został opisany w Załączniku B do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności w zakresie sprzątania obiektów na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 700.000,00 zł. 2) Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy winni wykazać się wykonaniem należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi (umowy) sprzątania i utrzymania czystości z których każda: 1) obejmowała swoim zakresem sprzątanie powierzchni wewnętrznej wynoszącej co najmniej 3.900,00 m2 3) była świadczona nieprzerwanie przez okres co najmniej 10 miesięcy. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie – wykonanych zgodnie z warunkiem określonym w rozdziale V ust. 1 pkt. b SWZ oraz dołączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy.