See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewozy szkolne w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1)świadczenie usługi przewozów szkolnych obejmujących dowozy uczniów z punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania do szkół na terenie Gminy Prusice, i ze szkół do punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027, 2)świadczenie usługi przewozów szkolnych uczniów niepełnosprawnych z punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania do szkół i ze szkół do punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027.
Interne Kennung: ZP.271.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – dowozy i odwozy uczniów do szkół na terenie Gminy Prusice w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 wraz z zapewnieniem im opieki
Beschreibung: 1) W części I zamówienie przewiduje przewóz uczniów (dowóz do szkół i odwiezienie do miejsca zamieszkania) do szkół na terenie Gminy Prusice na rok szkolny 2025/2026, 2026/2027 (tj. w miesiącach wrzesień-czerwiec) w dni nauki, wraz z zapewnieniem opieki nad nimi w trakcie przewozu. Organizacja roku szkolnego jest corocznie uregulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy, 3) Pojęcie przewozów szkolnych obejmuje: a) dowozy dzieci z punktu zbiorczego (przystanku) w miejscu zamieszkania, do szkoły w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 zgodnie ze szczegółowym godzinowym rozkładem kursów oraz z wyznaczonymi przez Zamawiającego przystankami; b) odwozy ze szkół do punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 zgodnie ze szczegółowym godzinowym rozkładem kursów oraz z wyznaczonymi przez Zamawiającego przystankami. pozostały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ w III Opis Przedmiotu Zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – dowozy i odwozy uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Prusice w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027 wraz z zapewnieniem im opieki w trakcie przewozu
Beschreibung: Opis: 1) Przedmiot zamówienia dotyczy dowozu do szkół i odwiezienia ze szkół do miejsca zamieszkania niepełnosprawnych uczniów wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania oraz przejazdu uczniów pojazdem. Według informacji posiadanych na dzień dzisiejszy dowóz i odwóz będzie obejmował 41 dzieci niepełnosprawnych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany liczby dzieci dowożonych do szkół specjalnych, w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, o których w chwili obecnej nie ma wiedzy. Wykonawca w tej sytuacji zobowiązany jest zapewnić dowóz mniejszej lub większej liczbie dzieci niż podana wyżej. W przypadku konieczności dowozu dzieci, w trakcie realizacji zamówienia, do innej szkoły, liczba kilometrów (długość trasy przejazdu) zostanie ustalona przez zamawiającego i Wykonawcę usługi, po cenie wskazanej przez Wykonawcę w swojej ofercie. 2) Przewóz dotyczy wszystkich dni, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w godzinach dostosowanych do godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć; 3) Godziny odbioru dzieci z miejsca zamieszkania i powrotu do miejsca zamieszkania zostaną uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawca po otrzymaniu rozkładu zajęć ze szkół specjalnych; 4) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia – niezależnie od kierowcy, opiekuna przewożonym dzieciom. Opiekunem winna być osoba dorosła, sprawna fizycznie, niekaralna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Do której obowiązków będzie należało w szczególności: a) dbanie o bezpieczne wejście, przewóz i wyjście do i z pojazdu ucznia niepełnosprawnego; b) odbieranie dzieci od rodziców (opiekunów prawnych) spod domu lub wyznaczonego miejsca zbiórki przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Po dowiezieniu do szkoły przyprowadzanie dzieci do szkoły i przekazanie osobie dyżurującej, po zakończeniu zajęć odbieranie dzieci ze szkoły i po dowiezieniu do miejsca zamieszkania przekazanie dziecka pod opiekę rodzicom (prawnym opiekunom); c) zwracanie uwagi na zachowanie się dzieci podczas przewozu; d) w przypadku awarii pojazdu przewożącego uczniów niepełnosprawnych sprawowanie opieki nad dowożonymi uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu przyjazdu pojazdu zastępczego; e) posiadanie kontaktu telefonicznego z rodzicami (opiekunami prawnymi) i placówką na wypadek zmian godzin przyjazdu i odjazdu wynikających z sytuacji niezależnych, np. „korki”, f) zachowanie w tajemnicy danych adresowych dowożonych uczniów i nie przekazywanie ich osobom postronnym; g) w przypadku stwierdzenia sytuacji zagrażającej dzieciom natychmiastowe poinformowanie o tym fakcie, Zamawiającego i Wykonawcę; 5) Wykonawca zobowiązany będzie do: a) przestrzegania warunków określonych w wytycznych MEN oraz Ustawie Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r., poz. 110), Ustawą o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 poz. 2140.) i innych przepisach związanych z przewozem osób, oraz pojazdami wskazanymi przez Wykonawcę w postępowaniu przetargowym.; b) odpowiedniego oznakowania pojazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami; c) poniesienia wszelkich kosztów związanych z utrzymaniem i obsługą pojazdu, np. wynagrodzenia kierowcy, wynagrodzenie opiekuna, zakup paliwa, utrzymanie pojazdu w czystości, ubezpieczenie OC i NW, przeglądów technicznych, napraw i innych niezbędnych kosztów eksploatacyjnych; d) zatrudnienie kierowcy z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami oraz z aktualnymi badaniami lekarskimi. Kierowcy prowadzący pojazdy muszą wykazywać się odpornością psychiczną na nietypowe, często głośne zachowanie dzieci oraz prowadzić pojazdy w sposób łagodny nie powodujący u dzieci choroby lokomocyjnej; e) w przypadku awarii pojazdu, Wykonawca podstawi w ciągu 4 min transport zastępczy spełniający wymagania określone w SWZ w taki sposób, aby nie powodować nadmiernego (ponad limit miejsc siedzących) zwiększenia liczby przewożonych dzieci; 6) Dojazd do miejsca rozpoczęcia dowozów i zjazd po ich zakończeniu nie podlega finasowaniu przez Zamawiającego; 7) Kursy nie mogą być odwołane przez Wykonawcę; 8) W przypadku okresowej mniejszej liczby pasażerów (nieobecność części dzieci) Wykonawca może użyć do przewozu pojazdu o odpowiednio mniejszej liczbie miejsc siedzących ale spełniającego pozostałe wymogi zamawiającego; 9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za przewożonych pasażerów. 10) Na trasie do szkoły w Miliczu należy przewidzieć możliwość przewozu dziecka na wózku inwalidzkim; 11) Wykonawca gwarantuje bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usługi przewozu osób. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi szkoda materialna, uszkodzenie ciała czy śmierć, spowodowana działalnością Wykonawcy; 12) Jeżeli warunki pogodowe lub zdarzenia losowe (np: znaczne opady śniegu, roztopy, gołoledź przeszkody na drogach, przebudowa drogi, wypadki drogowe itp.) nie pozwalają na przewóz uczniów ustaloną trasą, Wykonawca ma obowiązek wykonać usługę dowożenia wybierając inną przejezdną, optymalną trasę bez roszczenia dodatkowego wynagrodzenia od Zamawiającego. O zaistniałej konieczności zmiany trasy Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego tego samego dnia lub najpóźniej w dniu następnym.