2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Miljö & Energisamordnare 2026
Beschreibung: Ramavtalet omfattar tjänster avseende miljö- och energisamordning, samt därmed sammanhängande tjänster, för framtagande av handlingar såsom rambeskrivningar, tekniska beskrivningar, ritningar m.m. för hela eller delar av planerings- och byggprocessen vid om-, till- och nyanläggning inom beställarens befintliga och framtida fastighets- och markbestånd.
Interne Kennung: 26/12
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000