594901-2026 - Ergebnis
Rumänien – Ausrüstung für Satelliten-Nachrichtenübertragung – Furnizare cu instalare sistem de comunicatii satelitare pentru fregatele tip T22R
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare cu instalare sistem de comunicatii satelitare pentru fregatele tip T22R
Beschreibung: Autoritatea contractantă dorește achiziția echipamentului ”Furnizare cu instalare sistem de comunicații satelitare pentru pentru fregate tip T22R”,2 cpl, Cod CPV 32531000-4, achiziție ce se va realiza prin încheierea unui Acord-cadru pentru 24 luni, care are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune, în conformitate cu cerințele documentului descriptiv.
Interne Kennung: 4301243_2024_PAAPD1498205
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32531000 Ausrüstung für Satelliten-Nachrichtenübertragung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Echipamentul Sistem de comunicații satelitare pentru fregate tip T22R are rolul de a îmbunătăți comunicațiile prin satelit în cadrul exercițiilor și operațiunilor executate. Procedura de dialog competitiv se va finaliza prin încheierea unui Acord-cadru cu durata de 24 luni de la semnarea ambelor părți, pentru furnizarea produsului Sistem de comunicații satelitare pentru pentru fregate tip T22R, 2 cpl., inclusiv operațiuni/lucrări de instalare și punere în funcțiune. Etapele de derulare : - Etapa I: calificarea candidaților; - Etapa a II–a: derularea dialogului va avea loc doar cu candidații admiși în urma selecției; - candidații admiși vor avea posibilitatea, la cerere, să efectueze vizitarea navelor pentru întocmirea soluțiilor preliminare; - după primirea soluțiilor tehnice la documentația descriptivă, comisia de evaluare va stabili un calendar de întâlniri cu candidații selectați care au depus aceste soluții, în scopul identi-ficării soluțiilor/opțiunilor referitoare la aspectele tehnice, montajele financiare, problemele legate de cadrul juridic și orice alte elemente ale viitorului contract; - derularea dialogului cu candidații admiși în urma selecției va avea loc până când se identi-fică soluţia/soluţiile corespunzătoare necesităţilor obiective ale autorității contractante; - în funcție de soluțiile ofertanților din etapa a II-a de dialog, autoritatea contractantă va re-vizui documentația descriptivă care va sta la baza întocmirii ofertelor finale de către candi-dați; - în cazul în care nu se pot identifica soluții viabile, autoritatea contractantă are dreptul de a anula procedura de atribuire; - Etapa a III–a: depunerea ofertelor finale pe baza soluției/soluțiilor identificate în etapa anterioară (propunerile tehnice și propunerile financiare) de către candidatului/candidaţii se-lectaţi și invitați să participe; - aplicarea criteriului de atribuire și stabilirea operatorului economic câștigător; Perioada de contestație: 10 zile, începând cu ziua următoare luării la cunoştinţă; Semnare acord–cadru: după perioada expirării perioadei de depunere a contestațiilor; Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a candidaturilor/ofertelor: 10 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarifi-care/informațiilor suplimentare în a 8-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea candidaturilor/ofertelor.
Interne Kennung: 1