2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000 w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000 w 2025 r.. Zamówienie zostało podzielone na cztery części.
Interne Kennung: WPN-II.261.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w dniu 16 kwietnia br. Po podpisaniu umowy, RDOŚ w Warszawie wystąpił o dane ewidencyjne działek, na których zaplanowano realizację działań ochronnych do starostw powiatowych. Następnie po uzyskaniu danych ewidencyjnych podjęto działania polegające na skontaktowaniu się z właścicielami i podmiotami władającymi nieruchomościami w celu uzyskania oświadczeń/zgód na udostępnienie gruntu i na realizację działań na gruntach prywatnych. Realizacja zaplanowanych działań ochronnych wymaga zgody właściciela, w omawianym przypadku, prace będą prowadzone na działkach ewidencyjnych należących do prywatnych właścicieli, od których potrzebna jest zgoda. Natomiast w przypadku działań realizowanych na rzece Wisła, w okresie lęgowym tj. maj-czerwiec bieżącego roku wytypowano miejsca realizacji działań na poszczególnych wyspach oraz ich zakres. W tym celu skontrolowano wyspy na których znajdują się siedliska lęgowe ptaków gatunków korytowych będących przedmiotami ochrony w obszarze natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. W związku z faktem iż wytypowanie wysp do działań w ramach projektu wymaga weryfikacji miejsc lęgowych, prace prowadzone były w szczycie okresu lęgowego ptaków tj. maj-czerwiec. Z uwagi na fakt, iż prace polegające na zebraniu i przygotowaniu materiału do sporządzenia Opisu Przedmiotu Zamówienia wymagały czasu i nie mogły być zakończone przed końcem czerwca rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia oraz pozostałych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania zostały zakończone w lipcu 2025 roku. Ponadto, w ogłoszonym w dniu 08.08.2025 r., nr ogłoszenia 521424-2025, postępowaniu na wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000, dla części, które objęte są obecnie przygotowywanym postępowaniem nie wyłoniono wykonawców z uwagi na fakt, że dla jednej z części nie zostały złożone oferty a dla pozostałych części złożone oferty przekraczały możliwości finansowe Zamawiającego. W związku z powyższym przeprowadzenie procedury w terminach określonych w ustawie tj. składanie ofert nie wcześniej niż 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE oraz ich ocena i wybór ofert zagraża realizacji projektu w wyznaczonym w harmonogramie terminie. Dlatego też, mając na względzie konieczność terminowej realizacji projektu, uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji .
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Cz. I - Usuwanie młodych drzew i krzewów z wysp w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły PLB140004
Beschreibung: Przeprowadzenie prac polegających na usuwaniu młodych drzew i krzewów z wysp w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły PLB140004
Interne Kennung: WPN-II.261.7.2025 - cz. I
Los: LOT-0003
Titel: Cz. II - Usuwanie młodych drzew i krzewów oraz koszenie w obszarze Natura 2000 Łąki Soleckie PLH140055
Beschreibung: Przeprowadzenie prac polegających na usuwaniu młodych drzew i krzewów oraz koszeniu w obszarze Natura 2000 Łąki Soleckie PLH140055
Interne Kennung: WPN-II.261.7.2025 - cz. II
Los: LOT-0004
Titel: Cz. III - Zachowanie gatunku oraz utrzymanie poziomu zacienienia powierzchni zbiornika będącego siedliskiem gatunku na poziomie poniżej 50% poprzez wycinkę drzew w obszarze Natura 2000 Stawy w Żabieńcu PLH140039
Beschreibung: Przeprowadzenie prac polegających na zachowaniu gatunków oraz utrzymaniu poziomu zacienienia powierzchni zbiornika będącego siedliskiem gatunku na poziomie poniżej 50% poprzez wycinkę drzew w obszarze Natura 2000 Stawy w Żabieńcu PLH140039
Interne Kennung: WPN-II.261.7.2025 - cz. III
Los: LOT-0005
Titel: Cz. IV - Wycinka młodych drzew i krzewów drzew oraz koszenie w obszarze Natura 2000 Ostoja Nadliwiecka PLH140032
Beschreibung: Przeprowadzenie prac polegających na wycince młodych drzew i krzewów drzew oraz koszeniu w obszarze Natura 2000 Ostoja Nadliwiecka PLH140032
Interne Kennung: WPN-II.261.7.2025 - cz. IV