594932-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Unfallversicherungen – Vejen Kommune - Indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVejen Kommune - Indkøb af forsikringer
BeschreibungVejen Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikringRejseforsikringAll risks, kunstforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung287496948
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelVejen Kommune: Delaftale 1 - Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring.
Interne Kennung287498743-0
Haupteinstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionenjf. udbudsmaterialet
LosLOT-0002
TitelVejen Kommune: Delaftale 2 - Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung287498855-1
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelVejen Kommune: Delaftale 3 - Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung287498885-2
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Beschreibung der Optionenjf. udbudsmaterialet.
LosLOT-0004
TitelVejen Kommune: Delaftale 4 - Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning.
Interne Kennung287498912-3
LosLOT-0005
TitelVejen Kommune: Delaftale 5 - Kollektiv ulykkesforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung287498927-4
LosLOT-0006
TitelVejen Kommune: Delaftale 6 - Rejseforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Rejseforsikring.
Interne Kennung287498977-5
LosLOT-0007
TitelVejen Kommune: Delaftale 7 - All risks, kunstforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risks, kunstforsikring.
Interne Kennung287498993-6
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
LosLOT-0008
TitelVejen Kommune: Delaftale 8 - Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
BeschreibungVejen Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring.
Interne Kennung287499009-7