594993-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Analysatoren – ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 2
Beschreibung: Contract de furnizare defalcat pe 18 loturi de produse - ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 2, Cod CPV: 33100000-1; 33123200-0; 33152000-0; 38000000-5; 38434000-6; 38436000-0; 38540000-2; 39714000-0; 42931000-1, cu o valoare estimata totala fără TVA: 955.412,87 lei. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor = 18 zile. Termen de raspuns al autoritatii contractante = cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor
Interne Kennung: 15203810/2026/14-31
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat Real-Time PCR
Beschreibung: Lotul nr.1 – Aparat Real-Time PCR; Cant. – 1 cpl, Valoare: 185.950,41 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Sistem citire placi microdilutii
Beschreibung: Lot nr.2 - Sistem citire placi microdilutii; Cant. – 1 cpl, Valoare: 57.851,24 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Analizor imunoblot semiautomat
Beschreibung: Lot nr.3 - Analizor imunoblot semiautomat; Cant. – 1 cpl, Valoare: 44.628,10 lei fără TVA.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dispozitiv semiautomat pentru frotiuri
Beschreibung: Lot nr.4 -Dispozitiv semiautomat pentru frotiuri; Cant. – 1 cpl, Valoare: 13.223,14 lei fără TVA.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Sistem de colorare BASO TB Ziehl-Nielsen si Kinyoun sau echivalent
Beschreibung: Lot nr.5 - Sistem de colorare BASO TB Ziehl-Nielsen si Kinyoun sau echivalent; Cant. – 1 cpl, Valoare: 62.809,92 lei fără TVA.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Incubator de placi ELISA
Beschreibung: Lot nr.6 - Incubator de placi ELISA; Cant. – 1 cpl, Valoare: 13.636,36 lei fără TVA.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33152000 Inkubatoren
Los: LOT-0007
Titel: Hotă microbiologică pentru PCR
Beschreibung: Lot nr.7 - Hotă microbiologică pentru PCR; Cant. – 1 cpl, Valoare: 33057,85 lei fără TVA.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 39714000 Dunstabzugs- oder Rückführungshauben
Los: LOT-0008
Titel: Hota microbiologica clasa II cu flux laminar vertical
Beschreibung: Lot nr.8 - Hota microbiologica clasa II cu flux laminar vertical; Cant. – 1 cpl, Valoare: 45.454,55 lei fără TVA.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Hotă microbiologică clasa II, deschidere 1,5 m.
Beschreibung: Lot nr.9 - Hotă microbiologică clasa II, deschidere 1,5 m.; Cant. – 1 cpl, Valoare: 57.851,24 lei fără TVA.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Incubator cu CO2, 165 L, kit UV si decontaminare cu H2O2
Beschreibung: Lot nr.10 - Incubator cu CO2, 165 L, kit UV si decontaminare cu H2O2; Cant. – 1 cpl, Valoare: 57.851,24 lei fără TVA.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Liofilizator de laborator cu pompă de vid și accesorii
Beschreibung: Lot nr.11 - Liofilizator de laborator cu pompă de vid și accesorii; Cant. – 1 cpl, Valoare: 66.115,70 lei fără TVA.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Los: LOT-0012
Titel: Electrocardiograf portabil cu 12 canale
Beschreibung: Lot nr.12 - Electrocardiograf portabil cu 12 canale; Cant. – 1 cpl, Valoare: 9.090,91 lei fără TVA.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0013
Titel: Agitator pentru plăci
Beschreibung: Lot nr.13 - Agitator pentru plăci; Cant. – 1 cpl, Valoare: 23.966,94 lei fără TVA.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 38436000 Rüttler und Zubehör
Los: LOT-0014
Titel: Stand magnetic pentru plăci
Beschreibung: Lot nr.14 - Stand magnetic pentru plăci; Cant. – 1 cpl, Valoare: 13.223,14 lei fără TVA.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Centrifuga cu racire cu rotor si accesorii
Beschreibung: Lot nr.15 - Centrifuga cu racire cu rotor si accesorii; Cant. – 1 cpl, Valoare: 49.586,78 lei fără TVA.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 42931000 Zentrifugen
Los: LOT-0016
Titel: Transiluminator cu lumina alb/bleu
Beschreibung: Lot nr.16 - Transiluminator cu lumina alb/bleu; Cant. – 1 cpl, Valoare: 6.198,35 lei fără TVA.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0017
Titel: Bec electric pentru microbiologie
Beschreibung: Lot nr.17 - Bec electric pentru microbiologie; Cant. – 2 cpl, Valoare: 9.917,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Tester Integritate - Sistem de testare a integrității filtrelor
Beschreibung: Lot nr.18 - Tester Integritate - Sistem de testare a integrității filtrelor; Cant. – 1 cpl, Valoare: 205.000,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 2
Internal identifier: 15203810/2026/14-31
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Aparat Real-Time PCR
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Sistem citire placi microdilutii
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Analizor imunoblot semiautomat
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Incubator de placi ELISA
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33152000 Incubators
Lot: LOT-0007
Title: Hotă microbiologică pentru PCR
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 39714000 Ventilating or recycling hoods
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 33123200 Electrocardiography devices
Lot: LOT-0013
Title: Agitator pentru plăci
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 38436000 Shakers and accessories
Lot: LOT-0014
Title: Stand magnetic pentru plăci
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 42931000 Centrifuges
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 38540000 Machines and apparatus for testing and measuring