See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Beklædning og fodtøj til Service og Beredskab
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af beklædning og fodtøj til Service og Beredskab, Horsens Kommune. Aftalen omfatter beklædning og fodtøj til i alt ca. 560 medarbejdere indenfor følgende arbejdsområder: - Administration - Beredskab og værkstedsdrift - Bus- og kørselsafdeling - Endelave Færgefart - Genbrugsafdelingen - Materiel, depot og bygninger - Park, Vej og Anlæg - Rengøringsafdelingen
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18830000 Sicherheitsschuhe