595042-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Auftausalz – „Achiziționarea a 7350 tone sare gemă industrială cu granulozitate 0-8 mm, pentru prestarea serviciului de deszăpezire iarna 2026-2027”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Achiziționarea a 7350 tone sare gemă industrială cu granulozitate 0-8 mm, pentru prestarea serviciului de deszăpezire iarna 2026-2027”
Beschreibung: „Achiziționarea a 7350 tone sare gemă industrială cu granulozitate 0-8 mm, pentru prestarea serviciului de deszăpezire iarna 2026-2027” Transportul produsului va fi asigurat de către Regia Autonomă Județeană de Drumuri Argeș R.A. dupa cum urmează: 1. District Pitești - distanță medie de transport estimată = 75 km/sens. 75 km/sens x 2 sensuri = 150 km/cursa - Baza Rucar - distanță medie de transport estimată = 140 km/sens. 140 km/sens x 2 sensuri = 280 km/cursa - Baza Dragoslavele - distanță medie de transport estimată = 140 km/sens. 140 km/sens x 2 sensuri = 280 km/cursa -Baza Vladesti - distanță medie de transport estimată = 115 km/sens. 115 km/sens x 2 sensuri = 230 km/cursa -Baza Cotmeana - distanță medie de transport estimată = 45 km/sens. 45 km/sens x 2 sensuri = 90 km/cursa 2. District Hârsești - distanță medie de transport estimată = 110 km / sens. 110 km/sens x 2 sensuri = 220 km/cursa 3. District Căteasca - distanță medie de transport estimată = 100 km / sens. 100 km/sens x 2 sensuri = 200 km/cursa 4. District Cepari - distanță medie de transport estimată = 45 km / sens. 45 km/sens x 2 sensuri = 90 km/cursa 5. District Buzoiești - distanță medie de transport estimată = 125 km / sens. 125 km/sens x 2 sensuri = 250 km/cursa. Transportul produsului de la distanțe mai mari decât cele comunicate mai sus va fi asigurat de FURNIZOR și va fi inclus în prețul contractului. În acest caz oferta va include prețul transportului / încărcării / descărcării / depozitării separat de prețul produsului astfel încât niciuna din aceste activități și/sau cheltuieli să nu intre în sarcina achizitorului. În cazul în care oferta include și transportul produsului, furnizorul va prezenta în mod obligatoriu următoarele informații: - dovada că are la dispoziție utilajele/mijloacele de transport necesare și că acestea îndeplinesc condițiile de funcționare; - mijloacele de transport respectă cerinţele minime privind deplasarea pe drumurile publice stabilite conform legislaţiei în vigoare; - dispune de spații de depozitare adecvate pentru transferul din mijloacele de transport ale furnizorului în mijloacele de transport ale achizitorului. Termenul limită de publicare a răspunsului la solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
Interne Kennung: 27648587/2026/6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: „Achiziționarea a 7350 tone sare gemă industrială cu granulozitate 0-8 mm, pentru prestarea serviciului de deszăpezire iarna 2026-2027” Transportul produsului va fi asigurat de către Regia Autonomă Județeană de Drumuri Argeș R.A. dupa cum urmează: 1. District Pitești - distanță medie de transport estimată = 75 km/sens. 75 km/sens x 2 sensuri = 150 km/cursa - Baza Rucar - distanță medie de transport estimată = 140 km/sens. 140 km/sens x 2 sensuri = 280 km/cursa - Baza Dragoslavele - distanță medie de transport estimată = 140 km/sens. 140 km/sens x 2 sensuri = 280 km/cursa -Baza Vladesti - distanță medie de transport estimată = 115 km/sens. 115 km/sens x 2 sensuri = 230 km/cursa -Baza Cotmeana - distanță medie de transport estimată = 45 km/sens. 45 km/sens x 2 sensuri = 90 km/cursa 2. District Hârsești - distanță medie de transport estimată = 110 km / sens. 110 km/sens x 2 sensuri = 220 km/cursa 3. District Căteasca - distanță medie de transport estimată = 100 km / sens. 100 km/sens x 2 sensuri = 200 km/cursa 4. District Cepari - distanță medie de transport estimată = 45 km / sens. 45 km/sens x 2 sensuri = 90 km/cursa 5. District Buzoiești - distanță medie de transport estimată = 125 km / sens. 125 km/sens x 2 sensuri = 250 km/cursa Transportul produsului de la distanțe mai mari decât cele comunicate mai sus va fi asigurat de FURNIZOR și va fi inclus în prețul contractului. În acest caz oferta va include prețul transportului / încărcării / descărcării / depozitării separat de prețul produsului astfel încât niciuna din aceste activități și/sau cheltuieli să nu intre în sarcina achizitorului. În cazul în care oferta include și transportul produsului, furnizorul va prezenta în mod obligatoriu următoarele informații: - dovada că are la dispoziție utilajele/mijloacele de transport necesare și că acestea îndeplinesc condițiile de funcționare; - mijloacele de transport respectă cerinţele minime privind deplasarea pe drumurile publice stabilite conform legislaţiei în vigoare; - dispune de spații de depozitare adecvate pentru transferul din mijloacele de transport ale furnizorului în mijloacele de transport ale achizitorului.
Interne Kennung: 1
595042-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier27648587/2026/6
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34927100 Road salt
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1