595091-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Echipamente Medicale în cadrul proiectului “Consolidarea educației doctorale și postdoctorale în domeniile medical, medico-dentar şi farmaceutic prin formare avansată, cercetare și inovare, în cadrul unui parteneriat academic-clinic - DOCTOMED”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente Medicale în cadrul proiectului “Consolidarea educației doctorale și postdoctorale în domeniile medical, medico-dentar şi farmaceutic prin formare avansată, cercetare și inovare, în cadrul unui parteneriat academic-clinic - DOCTOMED”
Beschreibung: Contractantul va furniza echipamentele medicale si pipetele în cantitățile solicitate de autoritatea contractanta și având caracteristicile/specificațiile minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată conform cerințelor cuprinse în caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). În temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesați de procedura vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4663448_2026_PAAPD1606653
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Sistem PCR digital cu pachet de instalare
Beschreibung: Sistem de detectie si cuantificare a acizilor nucleici - 1 buc
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434500 Biochemische Analysegeräte
Los: LOT-0002
Titel: - Pipete
Beschreibung: -1- Pipeta 0.5-10 μl, 2 buc; -2- Pipeta 2.5-50 μl, 2 buc; -3- Pipeta 15-300 μl, 2 buc; -4- Pipeta 50-1000 μl, 2 buc; -5- Pipeta 8 canale 0.5-10 μl, 2 buc; -6- Pipeta 8 canale 2.5-50 μl, 2 buc; -7- Pipeta 8 canale 15-300 μl, 2 buc; -8- Pipeta 8 canale 50-1200 μl, 2 buc; -9- Pipeta 12 canale 0.5-10 μl, 2 buc; -10- Pipeta 12 canale 2.5-50 μl, 2 buc; -11- Pipeta 12 canale 15-300 μl, 2 buc.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör