595102-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg i ulic gminnych na terenie miasta i gminy Choroszcz w sezonie zimowym 2025/2026 na zadanie nr 1, 2, 3 i 4
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg i ulic gminnych na terenie miasta i gminy Choroszcz w sezonie zimowym 2025/2026 na zadanie nr 1, 2, 3 i 4
Beschreibung1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje tego warunku 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje tego warunku 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat, od dnia upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie minimum jedną usługę w zakresie zimowego utrzymania dróg i ulic o łącznej wartości min. 30 000 brutto zł; b) Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje następującymi osobami które skieruje do realizacji zamówienia publicznego: - co najmniej 2 operatorów piaskarki dla każdego zadania - co najmniej 2 operatorów pługów lekkich lub średnich dla każdego zadania - co najmniej 1 operatora pługów ciężkich dla każdego zadania - co najmniej 1 osobą pełniącą nadzór wykonywanych usług W przypadku złożenia przez Wykonawcę oferty obejmujące wszystkie zadania objęte zamówieniem Zamawiający dopuszcza dysponowanie przez Wykonawcę następującymi osobami tj.; - co najmniej 4 operatorów piaskarki - co najmniej 4 operatorów pługów lekkich lub średnich - co najmniej 2 operatorów pługów ciężkich - co najmniej 1 osobą pełniącą nadzór wykonywanych usług. c) wykaże, że dysponuje niezbędnym sprzętem do wykonania zadania tj. - co najmniej po 2 piaskarki dla każdego zadania, - co najmniej po 2 pługi lekkie lub średnie dla każdego zadania, - co najmniej po 1 pługu ciężkim dla każdego zadania wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. W przypadku złożenia przez Wykonawcę oferty obejmujące wszystkie zadania objęte zamówieniem Zamawiający dopuszcza dysponowanie przez Wykonawcę następującym niezbędnym sprzętem do wykonania zadania tj.; - co najmniej 4 piaskarki, - co najmniej 4 pługi lekkie lub średnie, - co najmniej 2 pługi ciężkie wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2) w art. 109 ust. 1 pkt. 4, 5 i 7 ustawy Pzp., tj.: a) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; b) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów; c) który z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady, 3) w art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835), wyklucza się: a) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz.Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej ,,rozporządzeniem 765/2006” i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz.Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.), zwanego dalej ,,rozporządzeniem 269/2014'' albo wpisanego na listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki, o których mowa w art. 1 ustawy wymienionej w ust.2, zwaną dalej „listą” na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy; b) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy; c) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu i rozporządzeniu nr 269//2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.
Interne KennungWI – III.271.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Formularz JEDZ stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający informuje, że instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza JEDZ można znaleźć pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl 3. Zamawiający dopuszcza, aby wykonawca w części IV JEDZ „Kryteria kwalifikacji” ograniczył się do wypełnienia sekcji α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji”. W takim przypadku wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. 4. Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Załącznikiem nr 2 do “Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”, zwanego dalej Rozporządzeniem KRI. a) JEDZ Wykonawca podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny spełniający wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, zwanym dalej „kwalifikowanym podpisem elektronicznym”. 5. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 Rozdział VII SWZ. 6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to musi potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. 7. Oferta musi zawierać: 1) Wypełniony Formularz Ofertowy [sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ]; 2) W przypadku zamiaru powierzania wykonania zamówienia podwykonawcom – informację na temat części zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom i podanie nazw (firm) podwykonawców (jeżeli są już znani) w Formularzu Ofertowym; 3) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby [sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ]; 4) Dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu [wymienione w Rozdz. VII SWZ]; 5) Jeżeli ofertę składa pełnomocnik - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy. 6) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące udostępnienia zasobów – jeżeli dotyczy [sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5a do SWZ]; 7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy [sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ].
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg i ulic gminnych na terenie miasta i gminy Choroszcz w sezonie zimowym 2025/2026 na zadanie nr 1, 2, 3 i 4. Przedmiot zamówienia Zamawiający podzielił na cztery zadania obejmujące poszczególne wydzielone obszary gminy.
BeschreibungSzczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia: 1. Odśnieżanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Choroszcz zgodnie z załączonym wykazem dróg i ulic I-ej i II-giej kolejności odśnieżania oraz określonych standardów odśnieżania - szacunkowa ilość wynosi w: 1.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 150 godzin, - zadaniu nr 2 - 180 godzin, - zadaniu nr 3 - 120 godzin. - zadaniu nr 4 - 100 godzin. 1.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 170 godzin, - zadaniu nr 2 - 240 godzin, - zadaniu nr 3 - 140 godzin. - zadaniu nr 4 - 140 godzin. a) gminnych, według załączonych map i wykazów – dróg oraz ulic – miasta i gminy Choroszcz - załączniki nr 10 – 16 do Specyfikacji Warunków Zamówienia zwana dalej także SWZ; 2. Zwalczanie śliskości zimowej - szacunkowa ilość wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 120 godzin, - zadaniu nr 2 - 100 godzin, - zadaniu nr 3 - 120 godzin. - zadaniu nr 4 - 80 godzin. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 130 godzin, - zadaniu nr 2 - 120 godzin, - zadaniu nr 3 - 140 godzin. - zadaniu nr 4 - 100 godzin. a) poprzez posypywanie 20% mieszanką piaskowo-solną - szacunkowa ilość mieszanki wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 140 m3, - zadaniu nr 2 – 200 m3, - zadaniu nr 3 - 170 m3. - zadaniu nr 4 - 110 m3. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 160 m3, - zadaniu nr 2 – 220 m3, - zadaniu nr 3 - 180 m3. - zadaniu nr 4 - 130 m3. b) poprzez posypywanie piaskiem - szacunkowa ilość piasku wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 80 m3, - zadaniu nr 2 – 80 m3, - zadaniu nr 3 - 100 m3. - zadaniu nr 4 - 100 m3. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 100 m3, - zadaniu nr 2 – 100 m3, - zadaniu nr 3 - 120 m3. - zadaniu nr 4 - 140 m3. c) według określonych standardów i kolejności utrzymania dróg - gminnych, według załączonych map i wykazów – dróg oraz ulic – miasta i gminy Choroszcz - załączniki nr 10 – 16 do SWZ; 3. Wywiezienie zalegającego śniegu z terenów dróg, ulic, placów, skwerów wskazanych przez Zamawiającego – na każdorazowe żądanie Zamawiającego (uwaga: zapewnienie miejsca do składowania wywożonego śniegu należy do obowiązków Wykonawcy) szacunkowa ilość wynosi w: 3.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 35 godzin, - zadaniu nr 2 – 50 godzin, - zadaniu nr 3 - 45 godzin. - zadaniu nr 4 - 35 godzin. 3.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 45 godzin, - zadaniu nr 2 – 70 godzin, - zadaniu nr 3 - 55 godzin. - zadaniu nr 4 - 45 godzin. Ilości w/w są ilościami szacunkowymi służącymi do oceny ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości poszczególnych rodzajów usług w ciągu trwania realizacji usługi w zależności od warunków atmosferycznych, których nie można przewidzieć na dzień ogłoszenia przedmiotowego postępowania. a) Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prac określonych w punktach: 1 i 2 ze szczególną starannością i dbałością o wykonanie ich we właściwym terminie w rejonach mostów, wiaduktów, przepustów, pętli i zatok autobusowych, odcinków dróg i ulic w rejonach przystanków autobusowych, tras kursowania komunikacji zbiorowej, tras kursowania autobusów dowożących dzieci do szkół, odcinków dróg przebiegających przez tereny leśne, odcinków dróg i ulic o pochyleniu podłużnym większym niż 4% (zwłaszcza obszarów łuków pionowych), odcinków dróg i ulic o pochyleniu poprzecznym większym niż 2% (zwłaszcza obszarów łuków poziomych), rejonów skrzyżowań (wraz z obszarami ich oddziaływania). Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ.
LosLOT-0002
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg i ulic gminnych na terenie miasta i gminy Choroszcz w sezonie zimowym 2025/2026 na zadanie nr 1, 2, 3 i 4. Przedmiot zamówienia Zamawiający podzielił na cztery zadania obejmujące poszczególne wydzielone obszary gminy. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia: 1. Odśnieżanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Choroszcz zgodnie z załączonym wykazem dróg i ulic I-ej i II-giej kolejności odśnieżania oraz określonych standardów odśnieżania - szacunkowa ilość wynosi w: 1.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 150 godzin, - zadaniu nr 2 - 180 godzin, - zadaniu nr 3 - 120 godzin. - zadaniu nr 4 - 100 godzin. 1.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 170 godzin, - zadaniu nr 2 - 240 godzin, - zadaniu nr 3 - 140 godzin. - zadaniu nr 4 - 140 godzin. a) gminnych, według załączonych map i wykazów – dróg oraz ulic – miasta i gminy Choroszcz - załączniki nr 10 – 16 do Specyfikacji Warunków Zamówienia zwana dalej także SWZ; 2. Zwalczanie śliskości zimowej - szacunkowa ilość wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 120 godzin, - zadaniu nr 2 - 100 godzin, - zadaniu nr 3 - 120 godzin. - zadaniu nr 4 - 80 godzin. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 130 godzin, - zadaniu nr 2 - 120 godzin, - zadaniu nr 3 - 140 godzin. - zadaniu nr 4 - 100 godzin. a) poprzez posypywanie 20% mieszanką piaskowo-solną - szacunkowa ilość mieszanki wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 140 m3, - zadaniu nr 2 – 200 m3, - zadaniu nr 3 - 170 m3. - zadaniu nr 4 - 110 m3. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 160 m3, - zadaniu nr 2 – 220 m3, - zadaniu nr 3 - 180 m3. - zadaniu nr 4 - 130 m3. b) poprzez posypywanie piaskiem - szacunkowa ilość piasku wynosi w: 2.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 80 m3, - zadaniu nr 2 – 80 m3, - zadaniu nr 3 - 100 m3. - zadaniu nr 4 - 100 m3. 2.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 100 m3, - zadaniu nr 2 – 100 m3, - zadaniu nr 3 - 120 m3. - zadaniu nr 4 - 140 m3. c) według określonych standardów i kolejności utrzymania dróg - gminnych, według załączonych map i wykazów – dróg oraz ulic – miasta i gminy Choroszcz - załączniki nr 10 – 16 do SWZ; 3. Wywiezienie zalegającego śniegu z terenów dróg, ulic, placów, skwerów wskazanych przez Zamawiającego – na każdorazowe żądanie Zamawiającego (uwaga: zapewnienie miejsca do składowania wywożonego śniegu należy do obowiązków Wykonawcy) szacunkowa ilość wynosi w: 3.1 w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r godz. 24.00 - zadaniu nr 1 - 35 godzin, - zadaniu nr 2 – 50 godzin, - zadaniu nr 3 - 45 godzin. - zadaniu nr 4 - 35 godzin. 3.2 w okresie od dnia 01.01.2026 r godz. 00.00 do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy - zadaniu nr 1 - 45 godzin, - zadaniu nr 2 – 70 godzin, - zadaniu nr 3 - 55 godzin. - zadaniu nr 4 - 45 godzin. Ilości w/w są ilościami szacunkowymi służącymi do oceny ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości poszczególnych rodzajów usług w ciągu trwania realizacji usługi w zależności od warunków atmosferycznych, których nie można przewidzieć na dzień ogłoszenia przedmiotowego postępowania. a) Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prac określonych w punktach: 1 i 2 ze szczególną starannością i dbałością o wykonanie ich we właściwym terminie w rejonach mostów, wiaduktów, przepustów, pętli i zatok autobusowych, odcinków dróg i ulic w rejonach przystanków autobusowych, tras kursowania komunikacji zbiorowej, tras kursowania autobusów dowożących dzieci do szkół, odcinków dróg przebiegających przez tereny leśne, odcinków dróg i ulic o pochyleniu podłużnym większym niż 4% (zwłaszcza obszarów łuków pionowych), odcinków dróg i ulic o pochyleniu poprzecznym większym niż 2% (zwłaszcza obszarów łuków poziomych), rejonów skrzyżowań (wraz z obszarami ich oddziaływania). Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ.
LosLOT-0003
LosLOT-0004