See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ingenieursdiensten N273 Kom Neer - meerwerk ex art. 2.163d Aw 2012
Beschreibung: Publicatie meerwerk conform art. 2.163d Aw 2012 a. Noodzakelijkheid van aanvullende diensten: Tijdens het (bodem- en asfalt)vooronderzoek is gebleken dat de asfaltverharding in meer vakken is ingedeeld dan oorspronkelijk in de aanbieding van Kragten was voorzien. Hierdoor is het noodzakelijk gebleken om extra asfaltkernen te nemen, zodat per vak kon worden voldaan aan de eisen uit CROW210. Ook was voor het gecombineerde veldwerk (conform de vraagspecificatie, i.v.m. hinderbeperking in de omgeving en verkeer) extra inzet van een archeoloog vereist. Deze aanvullende werkzaamheden zijn essentieel voor de goede uitvoering van het project en borgen de kwaliteit en continuïteit van het werk. b. Niet opgenomen in de oorspronkelijke aanbestedingsstukken: De noodzaak tot extra asfaltkernen en de aanvullende inzet van een archeoloog waren niet voorzien en daardoor niet opgenomen in de oorspronkelijke aanbestedingsstukken en overeenkomst. De meer benodigde werkzaamheden konden derhalve op voorhand niet worden meegenomen in de aanbesteding. c. Uitsluiting van verandering opdrachtnemer: 1°. Het is om technische en economische redenen niet mogelijk deze aanvullende werkzaamheden door een andere opdrachtnemer te laten uitvoeren, omdat dit samenhangt met het reeds uitgevoerde en specialistische veldwerk door de oorspronkelijke opdrachtnemer Kragten. Het inschakelen van een andere partij zou de afstemming, samenhang en voortgang van het project aanzienlijk verstoren. 2°. Daarnaast zou het aanstellen van een andere opdrachtnemer leiden tot aanzienlijk ongemak (o.a. extra verkeershinder, dubbele planning, coördinatieproblemen) en tot een aanzienlijke kostenstijging (onder meer door inwerk- en opstartkosten). d. Beperking prijsverhoging: De prijsverhoging als gevolg van het meerwerk bedraagt € 34.361,71. Dit is minder dan 50% van de waarde van de oorspronkelijke opdracht (€ 679.865,70), en blijft daarmee ruim binnen de wettelijke grens.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0000