See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej. 2.Zamówienie zostało podzielone na cztery (4) części: 2.1. Część 1 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV - Część 1. 2.2. Część 2 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV - Część 2. 2.3. Część 3 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV - Część 3. 2.4. Część 4 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV - Część 4.
Vorherige Bekanntmachung: 300958-2026
Interne Kennung: RW.271.9.2026, Zp.rp.21.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia pn.Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV -Część 1.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń wraz z funkcją zarządzania nimi) magazynu energii oraz czę-ściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo- rozliczenio-wego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elek-tryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych przewidziany został na dachu niżej wymienio-nych placówek oświatowych: 1) Zespół Szkolno – Przedszkolny – Szkoła Podstawowa 11, 41-100 Siemianowice Śląskie a) ul. Słowackiego 5 (budynek Sali gimnastycznej), b) ul. Brzozowa 9 (budynek szkoły). Dostawa i montaż magazynu energii przewidziany został na niżej wymienionej placówce oświatowej: 1) Zespół Szkolno – Przedszkolny – Szkoła Podstawowa 11, 41-100 Siemianowice Śląskie a) ul. Słowackiego 5 (budynek Sali gimnastycznej). 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne wraz z załącznikami (Dodatek nr 3a do SWZ), b) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4 do SWZ), - zwane dalej dokumentacją. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy. 4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. np. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. W odniesieniu do Części 1- Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 11. W odniesieniu do Części 1- Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnych użytkowanych przez pracowników, wychowawców, wychowanków, uczniów i mieszkańców budynkach. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z dyrektorem placówki. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować dyrektora placówki o ewentualnych niedogodnościach. 12. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,228402,1da06207b3e22b7e1ca52eaceed4b018.html
Interne Kennung: Część 1- RW.271.9.2026, Zp.rp.21.2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV -Część 2.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń) oraz częściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo-rozliczeniowego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych przewidziany został na dachu niżej wymienionych placówek oświatowych: 1) Szkoła Podstawowa nr 13 ul. Barlickiego 2, 41-103 Siemianowice Śląskie, 2) ZS „Cogito” ul. Jana Matejki 5, 41-100 Siemianowice Śląskie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne wraz z załącznikami (Dodatek nr 3b do SWZ), c) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4 do SWZ), - zwane dalej dokumentacją. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy. 4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. W odniesieniu do Części 2- Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 11. W odniesieniu do Części 2- Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnych użytkowanych przez pracowników, wychowawców, wychowanków, uczniów i mieszkańców budynkach. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z dyrektorem placówki. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować dyrektora placówki o ewentualnych niedogodnościach. 12. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,228402,1da06207b3e22b7e1ca52eaceed4b018.html
Interne Kennung: Część 2 - RW.271.9.2026, Zp.rp.21.2026
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV -Część 3.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń) oraz częściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo- rozliczeniowego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej przewidziany został na terenie niżej wymienionej placówki oświatowej (instalacja na gruncie): 1) Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Michałkowicka 15, 41-103 Siemianowice Śląskie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne wraz z załącznikami (Dodatek nr 3c do SWZ), b) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4 do SWZ), - zwane dalej dokumentacją. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy 4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. W odniesieniu do Części 3- Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 11. W odniesieniu do Części 3 - Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnych użytkowanych przez pracowników, wychowawców, wychowanków, uczniów i mieszkańców budynkach. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z dyrektorem placówki. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować dyrektora placówki o ewentualnych niedogodnościach. 12. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,228402,1da06207b3e22b7e1ca52eaceed4b018.html
Interne Kennung: Część 3 - RW.271.9.2026, Zp.rp.21.2026
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia pn.: Słoneczna Gmina - montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej IV -Część 4.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń) oraz częściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo- rozliczeniowego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej przewidziany został na dachu niżej wymienionej placówki oświatowej: 1) ZSTiO „MERITUM” ul. Katowicka 1, 41-100 Siemianowice Śląskie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne wraz z załącznikami (Dodatek nr 3d do SWZ), b) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4 do SWZ), - zwane dalej dokumentacją. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy 4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głów¬nym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. W odniesieniu do Części 4 -Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 11. W odniesieniu do Części 4- Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnych użytkowanych przez pracowników, wychowawców, wychowanków, uczniów i mieszkańców budynkach. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z dyrektorem placówki. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować dyrektora placówki o ewentualnych niedogodnościach. 12. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,228402,1da06207b3e22b7e1ca52eaceed4b018.html
Interne Kennung: Część 4 - RW.271.9.2026, Zp.rp.21.2026