595170-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Consumabile medicale si Proteze (bloc operator) - Acord cadru 36 luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale si Proteze (bloc operator) - Acord cadru 36 luni
Beschreibung: Acord-cadru furnizare- Consumabile medicale cf. fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 2540589220242
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PROTEZE TOTALE DE ȘOLD CIMENTATE
Beschreibung: Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini .Frecventa celui mai mare contr.subsesvent cu val.max. estimata ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru (dupa necesitati) conf.datelor /lot SICAP din F.D.& anexa (cant.&val.min/max)
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33183200 Orthopädische Prothesen
Los: LOT-0002
Titel: PROTEZE TOTALE DE ȘOLD NECIMENTATE CU COADA FEMURALĂ MORFOMETRICĂ, CU OFF - SET
Beschreibung: Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini .Frecventa celui mai mare contr.subsesvent cu val.max. estimata ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru (dupa necesitati) conf.datelor /lot SICAP din F.D.& anexa. (cant.&val.min/max)
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PROTEZE DE SOLD PENTRU PACIENTI CU CALITATE OSOASA FEMURALA STANDARD
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: PROTEZE DE SOLD PENTRU PACIENTI CU FEMUR OSTEOPOROTIC
Beschreibung: Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini .Frecventa celui mai mare contr.subsesvent cu val.max. estimata ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru (dupa necesitati) conf.datelor /lot SICAP din F.D.& anexa. (cant.&val.min/max
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: PROTEZE DE SOLD PENTRU FRACTURI DE COL FEMURAL
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: PROTEZE TOTALE DE SOLD PENTRU PACIENTI TINERI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: REVIZIE SOLD - ELEMENTE DE REVIZIE FEMURALA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: REVIZIE SOLD – ELEMENTE DE REVIZIE ACETABULARA
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: PROTEZE DE SOLD CU INSTRUMENTAR COMUN PENTRU IMPLANTARE
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PROTEZĂ TOTALĂ HIBRID INVERSAT CU CAP CERAMICĂ
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PROTEZĂ TOTALĂ NECIMENTATĂ CU CUPĂ PRESS-FIT ȘI CUPLU CERAMICĂ - POLIETILENĂ
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PROTEZE TOTALE DE SOLD CU TIJA FEMURALA CU DESIGN COMUN
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PROTEZĂ TIP MOORE (OȚEL MEDICAL) - compatibilă RMN
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: PROTEZĂ TIP MOORE (TITAN) - compatibilă RMN
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: PROTEZĂ DE REVIZIE ȘOLD CU DUBLĂ MOBILITATE
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: PROTEZE TOTALE DE ȘOLD
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: PROTEZE TOTALE DE GENUNCHI, CIMENTATE, CU RAZĂ UNICĂ DE ROTAȚIE, CU STABILIZARE POSTERIOARĂ
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PROTEZE TOTALE DE GENUNCHI, CU PLATOU MOBIL
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PROTEZE TOTALE DE GENUNCHI COMPLET ANATOMICE
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: PROTEZĂ TOTALĂ DE GENUNCHI UNIVERSALĂ
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: PROTEZE DE GENUNCHI CU PLATOU ANATOMIC
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: ENDOPROTEZE TOTALE DE GENUNCHI PRIMARE CU INSERT DIN UHMWPE POLIMERIZAT CU RADIATII BETA
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: PROTEZA DE GENUNCHI UNICOMPARTIMENTALA, METAL-POLI
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI TIP BALAMA, CU ROTATIE
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: REVIZIE GENUNCHI – ELEMENTE DE REVIZIE
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: PROTEZĂ UNICOMPARTIMENTALĂ DE GENUNCHI, CU PLATOU MOBIL
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: PROTEZE DE UMAR
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: PROTEZA DE CAP RADIAL
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: INELE RANFORSARE PENTRU REVIZIE COTIL
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: PLASE DE RANFORSARE PENTRU REVIZII DE COTIL
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: PLASE DE RANFORSARE PENTRU DIAFIZA FEMURALĂ
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: SISTEME DE RANFORSARE FRACTURI PERIPROTETICE (CABLURI SI PLACI)
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: SPACER ȘOLD
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: SUBSTITUENTI OSOSI
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Osteosinteza standard
Beschreibung: Franco depozit - Spitalul Judetean de Urgenta Rm.Valcea str. Calea lui Traian 201
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung
Los: LOT-0036
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare membru superior (inclusiv suruburile/ fise de fixare corespunzator umarului de gauri ale implantului)
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare ale femurului proximal (inclusiv suruburile/ fise de fixare corespunzator numarului de gauri ale implantului)
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare ale femurului distal (inclusiv suruburile/ fise de fixare corespunzator numarului de gauri ale implantului)
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare ale tibiei (inclusiv suruburile/ fise de fixare corespunzator numarului de gauri ale implantului)
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare ale piciorului (inclusiv suruburile/ fise de fixare corespunzator numarului de gauri ale implantului)
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Los: LOT-0041
Titel: Trusă osteosinteză oase mici -1
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sisteme de fixare poliaxiale cu placi si suruburi sterile pentru tratarea fracturilor distale ale membrului inferior
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Tije centromedulare
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Osteosinteza femur
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: PLĂCI BLOCATE TITAN
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: PLĂCI BLOCATE INOX
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: FIXATOARE EXTERNE
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: OSTEOSINTEZA ECONOMICA CENTROMEDULARA COMPATIBILA RMN CU GHIDAJ DE CARBON PROXIMAL SI DISTAL
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: PLACI BLOCATE DIN TITAN CU SURUBURI INCLUSE ACOPERITE SI-DLC
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: IMPLANTURI OSTEOSINTEZA MEMBRUL SUPERIOR SI INFERIOR INCLUSIV EXTREMITATI SI OASE MICI
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: TIJE CENTROMEDULARE BLOCATE MEMBRUL SUPERIOR SI INFERIOR CU TINTIRE DISTALA ELECTRONICA
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: TIJE CENTROMEDULARE ELASTICE
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Clasa cu compresie dinamică tip Gamma (inox medical)
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Clasa cu compresie dinamică tip Gamma (titan)
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Clasa de reconstrucție tip Gamma 3 (titan)
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Clasa de reconstrucție (cu 2 șuruburi de col separate) (inox medical)
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Clasa de reconstrucție (cu 2 șuruburi de col separate) (titan sau compatibil RMN)
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Clasa cu compresie integrată (2 șuruburi cu compresie liniară) tip InterTan
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Tijă elastică centromedulară din titan
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Trusă șuruburi canulate
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Substituenți osoși bioresorbabili
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Tijă femurală centromedulară de renonstructie, din titan, zăvorâtă
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Tijă tibială centromedulară de reconstructie, din titan, zăvorâtă
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Placa blocata pentru epifiza distala de radius, anatomica, premulata, cu prelungire pe stiloida radiala
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Șurub canulat de compresie tip herbert, din titan
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Placă blocată de reconstrucție calcaneu, din titan
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Cablu de osteosinteză
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Trusă osteosinteză oase mici.2
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Fixatoare externe
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Sisteme de fixare poliaxiale cu plăci și șuruburi sterule pentru tratarea fracturilor distale ale membrului inferior
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: PANSAMENT CU PARAFINA SI CLORHEXIDINA
Interne Kennung: 71
Haupteinstufung (cpv): 33141111 Klebeverband
Los: LOT-0072
Titel: SISTEM DE TERAPIE PRIN PRESIUNE NEGATIVA
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: PANSAMENTE PENTRU TRATAMENTUL TOPIC AL PLAGILOR INFECTATE
Interne Kennung: 73
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0074
Titel: PANSAMENTE PRE SI POST OPERATORII
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: ADEZIVI SI PLASTURI PENTRU SUTURI CHIRURGICALE
Interne Kennung: 75
Haupteinstufung (cpv): 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
Los: LOT-0076
Titel: Sisteme de fixare si stabilizare externe pentru tratarea fracturilor membrului superior si inferior
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Membrane adezive pentru incizie
Interne Kennung: 77
Haupteinstufung (cpv): 43314000 Pfahlzieher
Los: LOT-0078
Titel: Set periuțe chirurgicale
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: SUBSTITUENTI OSOSI BIORESORBABILI
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Lavaj pulsatil
Interne Kennung: 80
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0081
Titel: Elemente electrocauter
Interne Kennung: 81
Haupteinstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
Los: LOT-0082
Titel: Glugă pentru cască protecție intraoperator
Interne Kennung: 82
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0083
Titel: CAMPURI BLOC OPERATOR ORTOPEDIE
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: ELEMENTE DE PROTEZARE DE REVIZIE CU COADA NECIMENTATĂ MODULARĂ
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Implanturi și consumabile de uz artroscopic
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: CONSUMABILE ARTROSCOPIE 1
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Instabilitati articulare
Interne Kennung: 87
Haupteinstufung (cpv): 33141720 Gehhilfsmittel
Los: LOT-0088
Titel: Consumabile artroscopie 2
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: ENDOPROTEZE DE UMAR ANATOMICE, INVERSATE SI TRAUMA
Interne Kennung: 89