2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących usług: dla części I: a) odbiór odpadów niesegregowanych (zmieszanych) z zabudowy jednorodzinnej (budynki mieszkalne jednorodzinnej) i wielorodzinnej (budynki wielolokalowe); b) odbiór odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej (budynki mieszkalne jednorodzinne) i wielorodzinnej (budynki wielolokalowe) w systemie workowym; c) odbiór odpadów segregowanych z zabudowy wielorodzinnej (powyżej 7 lokali); d) odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu wszystkich (jednorodzinnych i wielorodzinnych) nieruchomości zamieszkanych; dla części II (3 zadania): a) obsługa Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz odbiór i zagospodarowanie zebranych w nim odpadów komunalnych; b) zbiórka wraz z zagospodarowaniem odpadów specjalnych, w tym: leków z pojemników rozstawionych w aptekach na terenie gminy oraz zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych z pojemników ustawionych w instytucjach na terenie gminy; c) obsługa punktu napraw i ponownego użycia produktów lub części produktów niebędącymi odpadami; 2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera – Załącznik nr 1 SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dla części I i części II zamówienia).
Interne Kennung: KP.271.2.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028. Przedmiot zamówienia dla części I obejmuje wykonanie następujących usług: a) odbiór odpadów niesegregowanych (zmieszanych) z zabudowy jednorodzinnej (budynki mieszkalne jednorodzinnej) i wielorodzinnej (budynki wielolokalowe); b) odbiór odpadów segregowanych z zabudowy jednorodzinnej (budynki mieszkalne jednorodzinne) i wielorodzinnej (budynki wielolokalowe) w systemie workowym; c) odbiór odpadów segregowanych z zabudowy wielorodzinnej (powyżej 7 lokali); d) odbiór odpadów wielkogabarytowych z terenu wszystkich (jednorodzinnych i wielorodzinnych) nieruchomości zamieszkanych. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera – Załącznik nr 1 SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dla części I zamówienia). 3. Zamawiający informuje, że wszystkie pojazdy przeznaczone do wykonywania usług części I zamówienia powinny być wyposażone w urządzenie zapewniające bieżący monitoring pracy tj. odbiorniki GPS, odpowiedni moduł komunikacyjny oraz nadajnik, który przesyłać będzie dane drogą internetową do komputera Zamawiającego. Wyposażenie pojazdów w odbiorniki GPS ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli realizacji zamówienia oraz jest podstawą do rozliczenia wykonywania usługi przez Wykonawcę. Szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia samochodów w odbiorniki GPS – zostały opisane w pkt 4 OPZ dla części I zamówienia (Załącznik nr 1 do OPZ dla części I – Opis przedmiotu zamówienia). 4. Wykonawca zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) wskazuje w ofercie instalacje, w szczególności instalacje komunalne, do których podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest zobowiązany przekazać odebrane odpady. W przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest wskazanie podmiotu zbierającego te odpady. 5. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zapewniając wykorzystanie pojazdów kategorii N2 i N3 napędzanych paliwami alternatywnymi na poziomie wymaganym przez przepisy zawarte w art. 68a ust. 1 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1289) z uwzględnieniem ewentualnych zmian przepisów ww. ustawy, polegających w szczególności na zmianie wielkości udziału pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi lub przesunięciu wskazanych w niej dat. 6. Wykonawca zapewnia, że wykonywanie niniejszej umowy odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), ustawy o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz.1587), rozporządzeń wykonawczych oraz innych właściwych przepisów, w tym przepisów prawa miejscowego oraz, że do wykonywania umowy posiada i będzie posiadał w okresie jej obowiązywania wymagane zezwolenia, wpisy i decyzje, a jeśli którekolwiek utraci bez względu na przyczynę Zamawiający jest uprawniony do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.
Interne Kennung: Część 1 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Radzionków w latach 2027 – 2028
Los: LOT-0003
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028. Przedmiot zamówienia dla części II obejmuje 3 zadania składające się z następujących usług: a) obsługa Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz odbiór i zagospodarowanie zebranych w nim odpadów komunalnych; b) zbiórka wraz z zagospodarowaniem odpadów specjalnych, w tym: leków z pojemników rozstawionych w aptekach na terenie gminy oraz zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych z pojemników ustawionych w instytucjach na terenie gminy; c) obsługa punktu napraw i ponownego użycia produktów lub części produktów niebędącymi odpadami. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera – Załącznik nr 1 SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dla części II zamówienia). 3. Wykonawca zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) wskazuje w ofercie instalacje, w szczególności instalacje komunalne, do których podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest zobowiązany przekazać odebrane odpady. W przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest wskazanie podmiotu zbierającego te odpady. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zapewniając wykorzystanie pojazdów kategorii N2 i N3 napędzanych paliwami alternatywnymi na poziomie wymaganym przez przepisy zawarte w art. 68a ust. 1 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1289) z uwzględnieniem ewentualnych zmian przepisów ww. ustawy, polegających w szczególności na zmianie wielkości udziału pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi lub przesunięciu wskazanych w niej dat. 5. Wykonawca zapewnia, że wykonywanie niniejszej umowy odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), ustawy o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz.1587), rozporządzeń wykonawczych oraz innych właściwych przepisów, w tym przepisów prawa miejscowego oraz, że do wykonywania umowy posiada i będzie posiadał w okresie jej obowiązywania wymagane zezwolenia, wpisy i decyzje, a jeśli którekolwiek utraci bez względu na przyczynę Zamawiający jest uprawniony do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.
Interne Kennung: Część 2 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511300 Müllsammlung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll