595210-2026 - Wettbewerb
Polen – Berufskleidung – Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej, których ilość, oznaczenie, rodzaj oraz typ, określono w Załączniku nr 3 do niniejszych Warunków Przetargu (WP). Przedmiot zamówienia został podzielony na poniższe grupy: Grupa I – Odzież robocza i ochronna Grupa II – Odzież robocza dla Zakładowej Służby Ratowniczej Grupa III – Obuwie robocze i ochronne Grupa IV – Obuwie i rękawiczki do ubiorów służbowych Grupa V – Sprzęt ochrony indywidualnej I Grupa VI – Sprzęt ochrony indywidualnej II Grupa VII – Sprzęt ochrony indywidualnej III Grupa VIII – Odzież ochronna o wysokiej widzialności Grupa IX – Odzież robocza dla Wydziału Utrzymania Infrastruktury Na podstawie załącznika nr 3 do WP zostanie określony załącznik nr 1 do umowy. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne kompleksowe grupy. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach danej grupy. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 5. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej ani prowadzenia aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca, w Załączniku nr 2 do SWZ (Formularz Ofertowy), wskaże części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i poda firmy podwykonawców o ile są już znani. Wykonawca odpowiada za działanie lub zaniechania podwykonawców jak za własne. 7. Wzory należy dostarczyć najpóźniej w dniu przetargu tj. do dnia 28.09.2026 r. do godz. 9.00 do Magazynu Odzieżowego MPK w Poznaniu przy ul. Fortecznej 2, czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00. (Uwaga - Zamawiający wyznaczył dwa różne adresy do składania wzorów i do składania ofert. Termin i adres składania ofert określono w ust. 1 Rozdziału XIII WP), 8. Przedmiotowe środki dowodowe, które poza dokumentami wymienionymi w Rozdziale XII ust. 6 SWZ, Wykonawca składa wraz z ofertą: 8.1. Dokumentację techniczną dotyczącą przedstawionych wzorów, zgodnie z opisem ust. 2 Rozdz. III SWZ: - dokumenty zgodności (deklaracje), - dokumenty wystawione przez producenta tkaniny, - dokumenty potwierdzające parametry użytych taśm odblaskowych, - skrócone opisy materiałowe, - instrukcje użytkowania, - instrukcje konserwacji, - prospekty, katalogi, ulotki lub inne materiały z fotografią oferowanego wyrobu oraz pisemną informacją potwierdzającą wymagane właściwości i parametry odnośnie asortymentów, w przypadku których dostarczenie wzorów nie jest obowiązkowe. 8.1.1 Jeśli instrukcja użytkowania lub instrukcja konserwacji jest trwale dołączona do wzoru (np. w postaci nadruku na opakowaniu lub metki) należy dołączyć zestawienie takich instrukcji z informacją o sposobie ich umieszczenia. 8.1.2 Asortyment z grupy V, VI i VII powinien posiadać instrukcję użytkowania i/lub konserwacji w formie osobnego dokumentu (lub kopii dokumentu) dla danej partii produktu (tj. nie w postaci nadruku na opakowaniu), w celu weryfikacji warunków użytkowania produktu. 8.1.3 Załączone dokumenty powinny mieć naniesioną informację, jakiego asortymentu dotyczą, tzn. nr grupy i nr pozycji w grupie. 8.2. Dokumenty dla asortymentu z Grupy I – II: - dokument zgodności (deklarację), wydany w oparciu o przepisy dotyczące oceny zgodności. Dokument ten powinien mieć ważność na czas trwania dostawy - dotyczy asortymentów, które w kol. 3 („Wymagany dokument zgodności”) tabeli zawartej w załączniku nr 3 do WP posiadają oznaczenie „TAK”, Załączone dokumenty zgodności powinny mieć naniesioną informację, jakiego asortymentu dotyczą tzn. nr grupy i nr pozycji w grupie. 8.3. Dokumenty dla asortymentu z Grupy III – IX: - dokument zgodności (deklarację), wydany w oparciu o przepisy dotyczące oceny zgodności. Dokument ten powinien mieć ważność na czas trwania dostawy - dotyczy asortymentów, które w kol. 3 („Wymagany dokument zgodności”) tabeli zawartej w załączniku nr 3 do WP posiadają oznaczenie „TAK”, Załączone dokumenty zgodności powinny mieć naniesioną informację, jakiego asortymentu dotyczą tzn. nr grupy i nr pozycji w grupie. 9. Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego korzysta z uprawnienia do ograniczenia dostępu do zamówień Wykonawcom z państw trzecich, z którymi Unia Europejska nie jest związana żadną umową międzynarodową gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. Ograniczenie to polega na niedopuszczeniu do udziału w postępowaniu. 10. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. 11. Zamawiający otrzymując ofertę od Wykonawcy spoza UE, dokona weryfikacji, czy oferta jest objęta zawartymi przez UE umowami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych w kontekście międzynarodowym, takimi jak GPA lub umowy o wolnym handlu, aby ustalić, czy Wykonawca uzyskał dostęp do tego postępowania. 12. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zgodnie z art. 256 ustawy Pzp.
Interne KennungAL.0140.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung
5. Los
LosLOT-0005
TitelOdzież robocza i ochronna
Beschreibungilość, oznaczenie, rodzaj oraz typ określono w Załączniku nr 3 do SWZ.
Interne KennungGRUPA I
LosLOT-0008
TitelOdzież robocza dla Zakładowej Służby Ratowniczej
Beschreibungilość, oznaczenie, rodzaj oraz typ, określono w Załączniku nr 3 do SWZ.
Interne KennungGRUPA II
LosLOT-0009
TitelObuwie robocze i ochronne
Interne KennungGRUPA III
LosLOT-0010
TitelObuwie i rękawiczki do ubiorów służbowych
Interne KennungGRUPA IV
LosLOT-0011
TitelSprzęt ochrony indywidualnej I
Interne KennungGRUPA V
LosLOT-0012
TitelSprzęt ochrony indywidualnej II
Interne KennungGRUPA VI
LosLOT-0013
TitelSprzęt ochrony indywidualnej III
Interne KennungGRUPA VII
LosLOT-0014
TitelOdzież ochronna o wysokiej widzialności
Interne KennungGRUPA VIII
LosLOT-0015
TitelOdzież robocza dla Wydziału Utrzymania Infrastruktury
Interne KennungGRUPA IX