See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af fabriksny lastbil med kran og hejs til Esbjerg Kommune 2023
Beschreibung: Udbud af fabriksny lastbil med kran og hejs samt option på serviceaftale til Esbjerg Kommune. Levering senest 16. november 2024.
Vorherige Bekanntmachung: 00523995-2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Udbuddet vedrører køb af en fabriksny last, hvorpå der er monteret kran og hejs, til Esbjerg Kommune. Lastbilen skal bruges i det daglige arbejde hos Esbjerg Kommunes Entreprenør, samt til vinterberedskab med plov og saltstrøer. Dertil ønskes tilbud på tilkøb af en serviceaftale. Lastbilen skal leveres til Esbjerg Kommune senest d. 16. november 2024.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge, 34142100 Lastwagen mit Hebeplattform, 34143000 Fahrzeuge für den Winterdienst, 42414410 Kräne für den Aufbau auf Lastwagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på serviceaftale for op til 5 år (derfor er kontrakten i nærværende bekendtgørelse angivet til 60 mdr. svarende til serviceaftalens løbetid fra leveringstidspunktet).