595381-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Sammelbecken – Depozit CL Aviatie in Cazarma 979 Bacau
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Depozit CL Aviatie in Cazarma 979 Bacau
Beschreibung: Prin prezentul proiect se propune realizarea unui depozit de carburanti in cazarma 979 Bacau, in conformitate cu tehnologiile actuale care va permite aprovizionarea, depozitarea si distributia carburantului JPS la consumator. In cadrul proiectului se vor executa urmatoarele lucrari: 1.Rezervoare produse albe (RPA); 2. Casa pompe carburanti (PC-t); 3.Rampa descarcare-incarcare vagoane (RDI CF); 4. Rampa incarcare-descarcare autocisterne (RIDA); 5. Retele conducte petroliere (RCP); 6. Retea canalizare tehnologica (RCT); 7. Sursa de apa: put forat cu statie de hidrofor (PF); 8. Rezervor apa incendiu (RAI); 9. Casa pompe incendiu si spuma aeromec (CPI + S); 10. Retele spuma aeromecanica (RS); 11. Conducte apa incendiu cu hidranti exteriori (CAI); 12. Retea apa potabila (RAP); 13. Retea canalizare menajera (RCM); 14. Retea canalizare pluviala (RCPLUV) cu bazin de retentie si canalizare pompata; 15. Post de transformare cu les jt (LES JT); 16. Surse de energie electrica de rezerva, grup electrogen de interventie (GEI) + UPS; 17. Instalatii electrice de curenti tari (IECT); 18. Instalatii electrice de curenti slabi (IECS); 19. Building management system (BMS); 20. Pavilion administrativ (PA); 21. Imprejmuire + cabina poarta (I); 22. Drumuri, platforme, alei pietonale (D + PL).
Interne Kennung: 24944464_2025_PAAPD1539964
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin prezentul proiect se propune realizarea unui depozit de carburanti in cazarma 979 Bacau, in conformitate cu tehnologiile actuale care va permite aprovizionarea, depozitarea si distributia carburantului JPS la consumator. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor- 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1