595436-2026 - Wettbewerb
Polen – Entwicklung von Sicherheitssoftware – Wdrożenie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) oraz SOC wraz ze szkoleniami w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWdrożenie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) oraz SOC wraz ze szkoleniami w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wdrożenie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) oraz SOC wraz ze szkoleniami w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie, który został podzielony na dwa pakiety. Pakiet nr 1 - Wdrożenie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie i utrzymanie u Zamawiającego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodnego z normą PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08, obejmujące: a) opracowanie kompleksowej dokumentacji i procedur SZBI, w tym Polityki Bezpieczeństwa Informacji, procedur operacyjnych oraz procedur reagowania na incydenty, b) wdrożenie SZBI w strukturach Zamawiającego, wraz z odpowiednimi wytycznymi konfiguracji technicznych i organizacyjnych, c) zaplanowanie procesów monitorowania efektywności wdrożonego SZBI oraz jego ciągłego doskonalenia, d) przeprowadzenie szkoleń personelu Zamawiającego: szkoleń e-learningowych z wdrożonej dokumentacji SZBI oraz podnoszących świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa (cyberhigieny) — dla obecnych i przyszłych pracowników — a także stacjonarnego szkolenia kierownika Zamawiającego. e) utrzymanie i doskonalenie SZBI przez okres od wdrożenia i formalnego przekazania SZBI do 36 miesięcy od dnia podpisania umowy obejmujące okresowe przeglądy SZBI, aktualizację dokumentacji i rejestru ryzyka, przeglądy zgodności, wsparcie podczas kontroli i audytów oraz rekomendacje działań korygujących i doskonalących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący pakietu nr 1 znajduję się w załączniku nr 2 do SWZ. Pakiet nr 2 - Świadczenie usługi Centrum Operacji Bezpieczeństwa (Usługa SOC) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Centrum Operacji Bezpieczeństwa (dalej: Usługa SOC), obejmujące: a) Usługa SOC będzie świadczona przez okres 36 miesięcy od daty zawarcia umowy (w tym analiza przedwdrożeniowa i rozruch). b) Usługa SOC musi być realizowana przez podmiot świadczący usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, spełniający warunki organizacyjne i techniczne wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, w brzmieniu obowiązującym od dnia 3 kwietnia 2026 r. (znowelizowanej ustawą z dnia 23 stycznia 2026 r., Dz. U. z 2026 r. poz. 252), oraz aktów wykonawczych do tej ustawy. c) Usługa SOC będzie świadczona w czasie rzeczywistym, w trybie ciągłym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku (24/7/365). d) Na potrzeby realizacji Usługi SOC Wykonawca zapewni system SIEM oraz System do Zarządzania Incydentami w modelu usługowym, na platformie Wykonawcy lub w infrastrukturze Zamawiającego, wraz z dokumentacją oraz wsparciem technicznym na cały okres świadczenia Usługi SOC. e) Procedury operacyjne Usługi SOC (klasyfikacja incydentów, scenariusze reakcji, playbooki) muszą być spójne z przygotowywaną dokumentacją SZBI opracowywaną w ramach niniejszego postępowania, w szczególności z procedurą zarządzania incydentami poważnymi oraz polityką logowania i monitorowania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący pakietu nr 2 znajduję się w załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych znajdują się w Rozdziale 8 Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung35/8/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212730 Entwicklung von Sicherheitssoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79417000 Sicherheitsberatung, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 - Wdrożenie i utrzymanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI)
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 - Świadczenie usługi Centrum Operacji Bezpieczeństwa (Usługa SOC)
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.