2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa lokomotywy manewrowej
Beschreibung: 1.Przedmiotem Zamówienia jest dostawa lokomotywy manewrowej. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę dwuosiowej lokomotywy manewrowej (dalej: lokomotywa) z napędem spalinowym o maksymalnej prędkości do 40 km/h, przeznaczonej do lekkich prac manewrowych na całej infrastrukturze metra oraz transportu pojazdów kolejowych metra na szlakach o szerokości toru 1435 mm. 3. Lokomotywa musi być przystosowana do eksploatacji z pojazdami metra użytkowanymi przez Zamawiającego: pojazdy typu Varsovia, Inspiro, Metropolis 98B, serii 81 a także wagony osłonowe 208 Kg/M. Ponadto musi posiadać możliwość pracy w trakcji podwójnej (sterowaniu wielokrotnym) z lokomotywą LM-400 oraz lokomotywą typu 794. Wymagania techniczne dotyczące lokomotywy Zamawiający określił w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami (dalej: „ST”), stanowiącej opis Przedmiotu Zamówienia i będącej integralną częścią niniejszej SWZ, w tym w zał. nr 1 do ST, tj. dokumencie pn. „Parametry oraz wymagania techniczne lokomotywy”. 4. Przedmiot Zamówienia należy zrealizować w trzech etapach o zakresach wskazanych w ST. W ramach realizacji Przedmiotu Zamówienia Wykonawca opracuje pełną i kompletną dokumentację techniczną zawierająca wszystkie opisy techniczne zespołów i podzespołów dostarczonej lokomotywy oraz dokumentację eksploatacyjną, zawierającą zestawienie numerów katalogowych części, zespołów i podzespołów. Dokumentacja powinna być sporządzona w języku polskim oraz uwzględniać wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do ST. Ponadto Wykonawca, w terminie ustalonym z Zamawiającym poprzedzającym termin dopuszczenia lokomotywy do eksploatacji, przeprowadzi na swój koszt szkolenia z zakresu obsługi oraz utrzymania lokomotywy. Warunki szkolenia określono w pkt 3.11 ST. 5. W przypadku wykonania Przedmiotu Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych do norm wskazanych przez Zamawiającego w ST oraz jej załącznikach, Wykonawca jest zobowiązany udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie Przedmiotu Zamówienia. W tym celu Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą: 1) oświadczenie (na druku własnym Wykonawcy), w którego treści Wykonawca jest zobowiązany: oświadczyć, że wykona Przedmiot Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych do norm wskazanych przez Zamawiającego w ST, wskazać w zakresie których norm wskazanych przez Zamawiającego w ST i jej załącznikach wykona Przedmiot Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych do ww. norm i wskazać proponowane rozwiązania równoważne do ww. norm, 2) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą ww. oświadczenia o wykonaniu Przedmiotu Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych do norm wskazanych przez Zamawiającego w ST, Zamawiający uzna, że Wykonawca oferuje wykonanie Przedmiotu Zamówienia zgodnie z normami wskazanymi w ST. 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: niniejszą SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST wraz z załącznikami (załącznik nr 1 do SWZ) oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
Interne Kennung: WP.25.00103.2026.S.P.MAKR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34611000 Lokomotiven
5. Los
Los: LOT-0001