595464-2026 - Ergebnis
Dänemark – Vermögensversicherungen – Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Ringkøbing-Skjern Kommune - Indkøb af forsikringer
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBekendtgørelse om indgået kontrakt - Ringkøbing-Skjern Kommune - Indkøb af forsikringer
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 3: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børnDelaftale 4: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 5: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækningDelaftale 6: UdbudsforsikringDelaftale 7: Professionelt ansvarDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung289808586
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensRingkøbing-Skjern Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikringDelaftale 3: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børnDelaftale 4: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 5: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækningDelaftale 6: UdbudsforsikringDelaftale 7: Professionelt ansvarDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 1 - Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring.
Interne Kennung282196172-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionenjf. udbudsmaterialet
LosLOT-0002
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 2 - Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung282196267-2
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 3 - Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn.
Interne Kennung282196366-3
LosLOT-0004
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 4 - Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung282196435-4
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0005
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 5 - Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning.
Interne Kennung282196507-5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0006
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 6 - Udbudsforsikring
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Udbudsforsikring.
Interne Kennung282196551-6
LosLOT-0007
TitelRingkøbing-Skjern Kommune: Delaftale 7 - Professionelt ansvar
BeschreibungRingkøbing-Skjern Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Professionelt ansvar.
Interne Kennung282196567-7