595483-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von chirurgischen Einrichtungen – ACHIZITIONAREA DE SERVICII DE VERIFICARE ,INTRETINERE SI REPARATII APARATURA MEDICALA III ,82 de loturi conform caietului de sarcini.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIONAREA DE SERVICII DE VERIFICARE ,INTRETINERE SI REPARATII APARATURA MEDICALA III ,82 de loturi conform caietului de sarcini.
Beschreibung: Achizitionarea de servicii de verificare ,intretinere si reparatii aparatura medicala III , 82 de loturi conform caietului de sarcini .Termen de raspuns al autoritatii contractante la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare este de 11 zile .Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile
Interne Kennung: 10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50422000 Reparatur und Wartung von chirurgischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Centrifugi electrice
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 684.8 lei
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Microscoape
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 642 lei
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Autoclav Raypa AES-75
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5929.6 lei
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Microtoame-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1712 lei
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Placa de incalzire cu termostat digital PC-800, Bio-optica-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 214 lei
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Hota chimica Biobase FH1500X-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2300 lei
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Sistem endoscopic pt cistoscopii si uretroscopii Wolf ce cuprinde: rezectoscop, procesor de lumina, cap de camera, telescoape optice-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 7200 lei
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Aparate fizioterapie producator BTL-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 8526,8 lei
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Holtere BTL-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1027,2 lei
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Autokeratorefratometru CRK-7000P Charops Huvitz-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1059,3 lei
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Biometru Scanmate DGH Technology-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 321 lei
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Microscop operator Takagi -
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Aparat de facoemulsificare White Signature, producator Abbott Medical-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5096 lei
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Sistem de incalzire pacienti Medwarm W-300 cu saltea IM-190S, producator Instanbul Medikal-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de300 lei
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Sistem testare la efort SE1515, Edan-
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Ecograf Sonoace X6 si X8, producator Medison Coreea-
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1600 lei
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: -Ecograf UF 870 AG-LCL, producator Fukuda Denshi/Japonia
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1200 lei
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: -Ecograf doppler color 4D Acuson NX3 producator Siemens
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 15540 lei
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: -Ecograf stationar doppler color Vinno E35, producator Vinno Technology
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 3210 lei
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: -Seringa automata SPA112 Medevo Medical
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2140 lei
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 50420000 Reparatur und Wartung von medizinischen und chirurgischen Einrichtungen
Los: LOT-0021
Titel: -Aparate pt masurarea presiunii arteriale
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 972 lei
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: -Incubator neonatal Cristina Self Control, producator Cobams
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2354 lei
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lampi fototerapie-
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: -Echipament de screening auditiv producator Sera InteracousticS Otoemisiuni acustice
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 3053,6 lei
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: -Statie de monitorizare Dragerwerk, Infinity Delta cu 15 posturi dotat cu monitoare functii vitale Infinity Delta, 10 buc
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 44142 lei
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: -Aparat de anestezie Fabius Tiro producator Drager
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 10722 lei
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: -Aparat de anestezie Fabius GS Premium, producator Drager, serii ASMN0055, ASMN056, ASMN 057
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 32166 lei
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: -Aparat de ventilatie Evita XL, producator Drager ARZF0356
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 10088 lei
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: -Aparat de ventilatie Savina 300, producator Drager ASJJ0394, ASJJ0395
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13420 lei
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: -Aparat de ventilatie Savina 300 Select, producator Drager, serii ASMM0425, ASMM0453, ASMM0454
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 20130 lei
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: -Aparat de ventilatie Savina 300 Nou Nascuti, Drager, ASLM 0355
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 6710 lei
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: -Aparat de ventilatie Savina 300 Select, producator Drager, serii ASNM1104, ASNM1105, ASNM1110, ASNM1111
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 26840 lei
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: -Aparatul de ventilatie Evita Infinity V500, producator Drager,serii ASNK0192, ASNK0193
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 21772 lei
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: -Electrocauter TOM211 producator Tekno
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 641 lei
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Electrocauter Surtron 200 producator Led Spa
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Elevator bolnavi Gemini 150
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Infuzomat chiomioterapie Bene Fusion VP5 producator Mindray
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 3120 lei
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Congelator pt sange si plasma CV3, producator Frimed
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1920 lei
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Infuzor Space PCA TCI infuzomat Space, producator Braun
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Lampi de operatii
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Cabina Puva UV puvaterapie Schulzer
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Paturi cu ridicare automata Vigorous
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13064.80 lei
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Mese de operatie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2889 lei
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Masa de operatie oftalmologica Edge O Evo
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2568 lei
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Detector de oxigen Pac 6500, producator Drager
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 8568 lei
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Procesor video pt endoscopie ORL EndoSTROB-DX, producator Xion Medical
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 200 lei
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Videolaringoscop C-MAC format din: monitor C-MAC, cablu interconectare lame, lame videolaringoscop tip d-blade, producator Karl Storz Endoscopia
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1000 lei
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Fibrobronhoscop flexibil adulti 11001BN1, producator Karl Storz Endoscopia
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2000 lei
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Kit endoscopie ORL, producator Karl Storz Endoscopia (sursa de lumina portabila, fibroscop flexibil, tub laringoscop, pensa laringeana, ghid cu fibra optica pt iluminare proximala, pense, canule suctiune, telescoape optice, chiureta sinus maxilar, pensa nazala, pense auriculare, etc)
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Aparat de terapie cu vacum producator Paul Hartmann
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Bilirubinometru KJ-8000, Kejian
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Pat tip targa
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 9878 lei
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Concentratoare de oxigen
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 10050 lei
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Perfuzomat KellyMed
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 400 lei
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Aparat rezonanta magnetica 1.5 Tesla 16 canale tub 60cm Magnetom Amira
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 105192 lei
Interne Kennung: 55
Haupteinstufung (cpv): 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten
Los: LOT-0056
Titel: Computer Tomograf cu 16 slice si injectomat cu cap dublu Somatom go. Now si Syngo via Element
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 41580 lei
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Ecograf Doppler cu sonda liniara, cu elastografie si kit biopsie Acuson Juniper, producator Siemens, cu sondele aferente: 14L4, 5C1-Reumatologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 7740 lei
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Ecograf Doppler color Acuson Redwood, producator Siemens Medical Solution, cu sondele aferente: 5V1, 5C1, 14L5- Ambulator Interne
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de7740lei
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Ecograf Doppler cu sonda liniara, cu elastografie si kit biopsie Acuson Juniper, producator Siemens Medical Solution, sonde 14L4, 5C1- Ambulator Endocrinologie
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Ecograf Doppler cu sonda pediatrica Acuson Juniper, producator Siemens Medical Solution, sonde 13L4, 11M3-Pediatrie
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Ecograf Doppler color 4D HS60, Samsung Medison, cu sonde CA1-7D, CV1-8AD, EA2-11AV-ambulator Ginecologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 4500 lei
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Ecograf cutanat Acuson Nx3 Elite, Siemens Medical Solution, sonda VF16-5- Ambulator Dermatovenerologie
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Ecobiometru Ecograf Compact Touch, producator Quantel Medical, sonde ecografie B-Scan, biometrie A-scan - Ambulator Oftalmologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 6230 lei
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Autokeratorefractometru HRK7000A, producator Huvitz-Ambulator Oftalmologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 832 lei
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Aparat fotocoagulare laser pol posterior Vitra 2, producator Quantel Medical-Ambulator Oftalmologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 7886 lei
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Aparat tratament laser pol anterior laser YAG+SLT Optimis Fusion, producator Quantel Medical-Ambulator Oftalmologie
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Aplanotonometru HTS5000, producator Huvitz-Ambulator Oftalmologie
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Camp vizual computerizat PTS 2000, producator Optopol-Ambulator Oftalmologie-Ambulator Oftalmologie
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Uretroscop flexibil cu litotritie laser
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 4000 lei
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Unitate laser Cyber Ho 100 W, producator Quanta System-Urologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13200 lei
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Sistem complet endoscopic pt gastroscopii si colonoscopii cu sistem de insuflare CO2, , alcatuit din:
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 14400 lei
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Unitate electrochirurgicala cu taiere fractionata in endoscopie (Electrocauter 200W cu software de taiere endoscopica inclusa) VIO 200S, Erbe Elektromedizin GMBH cu accesoriile aferente- Ambulator Gastroenterologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 12000 lei
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Masina pt spalarea si dezinfectia endoscoapelor DW-6004, producator Detro Healthcare- Ambulator Gastroenterologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2400 lei
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Cabina fototerapeutica, 24 lampi UVB, 311 Nb, producator Daavlin Co.- Ambulator Dermatovenerologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 3500 lei
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Aparat cu tehnologie avansata a plasmei in scopuri medicale AVP-M-200, producator Acmedi-Ambulator Dermatovenerologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1900 lei
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Aspirator de fum cu led DS-2000EL, producator IDS Ltd-Ambulator Dermatovenerologie
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Laser CO2 chirurgical si fractional Fire-Xel, Bison Medical-Ambulator Dermatovenerologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2900 lei
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Aparat fototerapie tintita tip excimer KN-5000C, Kernel Medical Equipment-Ambulator Dermatovenerologie
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Videodermatoscop Canfield Scientific-Ambulator Dermatovenerologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 8000 lei
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Dermatoscop si suport de masa cu incarcator Delta 30, Heine Optotechnik GMBH
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1500 lei
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Radiocauter Zeus-100, Zerone Co.-ambulator Dermatovenerologie
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de2500lei
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Statie de lucru UNIT ORL MCF99L5410224, producator Dantschke Medizintechik GMBH
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 28660 lei
Interne Kennung: 82