595495-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa w systemie „zaprojektuj i wybuduj” budynku Szkoły Podstawowej w Krakowie w rejonie ulic Dekerta i Portowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa w systemie „zaprojektuj i wybuduj” budynku Szkoły Podstawowej w Krakowie w rejonie ulic Dekerta i Portowej
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia podstawowego jest: 1.1) Sporządzenie (na podstawie PFU) dokumentacji technicznej; 1.2) Uzyskanie niezbędnych pozwoleń; 1.3) Wykonanie robót budowlanych polegających na: 1.3.1) przygotowaniu terenu pod budowę tj.: - wygrodzeniu całego terenu budowy przy pomocy ogrodzenia pełnego i bezpiecznego; - uprzątnięciu i usunięciu z terenu budowy zalegających odpadów (budowlanych, komunalnych) w ilości ~ 60m3 wraz z ich utylizacją; - rozbiórce istniejących budynków oraz elementów zagospodarowania terenu; - wycinkach kolidujących z budową drzew i krzewów (wymagających/niewymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na wycinkę) wraz z ich usunięciem; 1.3.2) budowie budynku szkoły wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną na podstawie opracowanej dokumentacji technicznej będącej w zakresie zamówienia podstawowego; 1.4) Zapewnienie nadzoru autorskiego oraz nadzoru dendrologicznego w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia; 1.5) Zakup i dostawa (wraz z montażem): - wyposażenia wskazanego w Kartach pomieszczeń, stanowiących integralną część PFU, jako „wyposażenie objęte przedmiotem zamówienia”, - okapu głównego wyspy kuchni oraz okapów z niezależnym wyciągiem dla zmywarki kapturowej i pieca konwekcyjno-parowego. Szczegółowy zakres zamówienia podstawowego określa SWZ. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w ramach którego zastrzega sobie możliwość zlecenia wykonania wskazanych przez Zamawiającego w SWZ robót budowlanych i prac. Szczegółowy zakres zamówienia opcjonalnego został określony w załączniku nr 2 do wzoru umowy, który to wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie Zamawiającego środków finansowych na realizację robót objętych prawem opcji. Zamawiający określił maksymalną wartość opcji poprzez określenie zakresu prac objętych prawem opcji. Objaśnienie zastosowanych w ogłoszeniu skrótów: PFU - program funkcjonalno-użytkowy; SWZ - specyfikacja warunków zamówienia; JEDZ - jednolity europejski dokument zamówienia; Ustawa PZP - ustawa z dnia11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.); Ustawa PB - ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo Budowlane (tj.: Dz.U. z 2025 r., poz. 418 ze zm.); Ustawa PWAU - ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507 ze zm.); Rozporządzenie 833/2014 - Rozporządzenie Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, ze zm.).
Interne Kennung: MCOO/ZP/R/14/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający korzysta z możliwości skrócenia terminu wskazanej w art. 138 ust. 4 ustawy PZP zgodnie z którym Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 (- licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi publikacji Unii Europejskiej), jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 tejże ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 80511000 Ausbildung des Personals, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia podstawowego jest: 1) Sporządzenie (na podstawie PFU) dokumentacji technicznej; 2) Uzyskanie niezbędnych pozwoleń; 3) Wykonanie robót budowlanych polegających na: 3.1) przygotowaniu terenu pod budowę tj.: - wygrodzeniu całego terenu budowy przy pomocy ogrodzenia pełnego i bezpiecznego; - uprzątnięciu i usunięciu z terenu budowy zalegających odpadów (budowlanych, komunalnych) w ilości ~ 60m3 wraz z ich utylizacją; - rozbiórce istniejących budynków oraz elementów zagospodarowania terenu; - wycinkach kolidujących z budową drzew i krzewów (wymagających/niewymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na wycinkę) wraz z ich usunięciem; 3.2) budowie budynku szkoły wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną na podstawie opracowanej dokumentacji technicznej będącej w zakresie zamówienia podstawowego; 4) Zapewnienie nadzoru autorskiego oraz nadzoru dendrologicznego w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia; 5) Zakup i dostawa (wraz z montażem): - wyposażenia wskazanego w Kartach pomieszczeń, stanowiących integralną część PFU, jako „wyposażenie objęte przedmiotem zamówienia”, - okapu głównego wyspy kuchni oraz okapów z niezależnym wyciągiem dla zmywarki kapturowej i pieca konwekcyjno-parowego. Szczegółowy zakres zamówienia podstawowego określa SWZ.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w ramach którego zastrzega sobie możliwość zlecenia wykonania wskazanych przez Zamawiającego w SWZ robót budowlanych i prac. Szczegółowy zakres zamówienia opcjonalnego został określony w załączniku nr 2 do wzoru umowy, który to wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie Zamawiającego środków finansowych na realizację robót objętych prawem opcji. Zamawiający określił maksymalną wartość opcji poprzez określenie zakresu prac objętych prawem opcji.