2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup systemu do lokalizacji pożarów
Beschreibung: Dostawa systemu do lokalizacji pożarów z podziałem na dwie części Część nr 1 - Dostawa, montaż i uruchomienie systemu monitoringu przeciwpożarowego lasów opartego o kamery ppoż. dalekiego zasięgu wraz z oprogramowaniem do automatycznej detekcji dymu. Część nr 2 - Dostawa, instalacja i uruchomienie kompletnego systemu bezzałogowego statku powietrznego z automatyczną stacją dokującą do monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych. Szczegółowy opis znajduje się w odpowiednich częściach zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31625100 Brandmeldesysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa, montaż i uruchomienie systemu monitoringu przeciwpożarowego lasów opartego o kamery ppoż. dalekiego zasięgu wraz z oprogramowaniem do automatycznej detekcji dymu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zestawy urządzeń wraz z montażem i uruchomieniem, których zadaniem będzie umożliwienie automatycznej detekcji oraz lokalizacji pożarów lasów, w skład których wchodzą kamery przeciwpożarowe dalekiego zasięgu montowane na dostrzegalniach wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz wyposażeniem punktu alarmowo-dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa. Celem systemu będzie prowadzenie stałego monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych. Kamery ppoż. montowane na dostrzegalniach mają współpracować z dostarczonym oprogramowaniem do automatycznego wykrywania pożarów, co ma umożliwić zwiększenie skuteczności prowadzenia monitoringu w danym terenie. Obraz z kamer należy przesłać do PAD za pośrednictwem radiolinii w paśmie nielicencjonowanym, dostarczonych i zamontowanych w ramach niniejszego zamówienia. System transmisji należy zaprojektować w sposób umożliwiający w przyszłości zmianę medium transmisyjnego z radiowego na światłowodowe, bez konieczności wymiany kamer, oprogramowania oraz urządzeń aktywnych sieciowych, z wyjątkiem urządzeń końcowych służących do podłączenia światłowodu.. Wieże Baczków i Hysne powinny zostać doposażone w instalację zasilania Off-Grid, a PAD w system zasilania awaryjnego UPS. Zasilanie powinno spełniać wymagania PN-EN 62040-5-3:2017-05 (Systemy UPS) lub równoważne. Instalacja powinna spełniać wymagania PN-EN 62446-1:2016-08 (Instalacje fotowoltaiczne) lub równoważne, PN-EN 62446-1:2016-08/A1:2019-01 (Testowanie instalacji PV) lub równoważne, PN-EN 62109-2:2011 (Bezpieczeństwo falowników) lub równoważne oraz PN-EN IEC 62619:2023-02 (Bezpieczeństwo baterii litowych) lub równoważne. Zamówienie obejmuje: - demontaż istniejącego systemu monitoringu przeciwpożarowego, - dostawę i montaż 3 kamer do obserwacji terenów leśnych na wieży ppoż. Baczków, Hysne i Dąbrowa, - dostawę i montaż spryskiwaczy wraz ze zbiornikiem na płyn do zamontowanych kamer, - dostawę i montaż zasilania off-grid na wieżach Baczków i Hysne, Instalacja powinna spełniać wymagania PN-EN 62548 (Instalacje fotowoltaiczne) lub równoważne, PN-EN 62446 (Testowanie instalacji PV) lub równoważne, PN-EN 62109 (Bezpieczeństwo falowników) lub równoważne oraz PN-EN 62619 (Bezpieczeństwo baterii litowych) lub równoważne. - dostawę i montaż systemu alarmowego oraz kamer antywłamaniowych na wieżach ppoż., - dostawę i montaż radiolinii realizujących połączenia: ● wieża Baczków – wieża Hysne w paśmie 5 GHz, ● wieża Hysne – wieża Dąbrowa w paśmie 5 GHz, ● wieża Dąbrowa – Kościół w paśmie 60 GHZ z zapasowym 5 GHz, ● Kościół – budynek Nadleśnictwa w paśmie 60 GHZ z zapasowym 5 GHz, ● wieża Baczków – wieża Dąbrowa paśmie 5 GHz (połączenie redundantne), - dostawę i montaż urządzeń do zapewnienia łączności zapasowej 5G/LTE, - dostawę i montaż wyposażenia PAD: ● dostawę i montaż 3 telewizorów do obserwacji obrazu z kamer ppoż, ● dostawę i montaż komputera wraz z dwoma monitorami, ● dostawę i montaż pulpitu sterującego, ● dostawę i montaż zasilania awaryjnego UPS, Zasilanie powinno spełniać wymagania PN-EN 62040 (Systemy UPS) lub równoważne. - dostawę, montaż i uruchomienie systemu automatycznej detekcji dymu, - szkolenie z obsługi systemu. Wykonawca zobowiązany jest wykonać dzieło kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Zamawiający dopuszcza instalację dodatkowych urządzeń nieuwzględnionych w specyfikacji, jeśli są niezbędne do osiągnięcia wymaganych funkcjonalności. Pozostałe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem, 32333200 Camcorder, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 45312330 Installation von Rundfunkantennen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 32421000 Netzverkabelung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa, instalacja i uruchomienie kompletnego systemu bezzałogowego statku powietrznego z automatyczną stacją dokującą do monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych
Beschreibung: Dostawa, instalacja i uruchomienie kompletnego systemu bezzałogowego statku powietrznego z automatyczną stacją dokującą do monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych - sprzęt w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego kompletnego, fabrycznie nowego i nieużywanego systemu UAS obejmującego bezzałogowy statek powietrzny, automatyczną stację dokującą, wielosensorową głowicę obserwacyjną, urządzenie sterujące, oprogramowanie, akcesoria, instalację, konfigurację, uruchomienie, szkolenie oraz serwis gwarancyjny. 1.2. System będzie przeznaczony przede wszystkim do: automatycznych i doraźnych patroli obszarów leśnych w okresie zagrożenia pożarowego; zdalnej weryfikacji alarmów o dymie lub pożarze, w tym alarmów przekazywanych przez punkt alarmowo-dyspozycyjny, system kamerowy albo służby ratownicze; lokalizowania źródeł ciepła i określania ich współrzędnych; przekazywania na żywo obrazu w paśmie widzialnym i termowizyjnym; monitorowania rozwoju pożaru, dróg dojazdu, zagrożonych obiektów oraz kontroli po ugaszeniu pożaru. 1.3. Przedmiot zamówienia opisano przez wymagania funkcjonalne i minimalne parametry użytkowe. Zamawiający nie wymaga produktu określonej marki ani rozwiązania jednego producenta. Wszystkie elementy muszą jednak tworzyć jeden kompatybilny system, za którego poprawne działanie odpowiada Wykonawca. 2. Podstawa i zasady opisu przedmiotu zamówienia Opis sporządzono z uwzględnieniem w szczególności art. 16, art. 99, art. 101 oraz art. 105–107 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.). Odniesienia do norm należy rozumieć jako odniesienia do wskazanej normy lub normy równoważnej. • Każdy wskazany parametr jest parametrem minimalnym, chyba że wprost podano inaczej. • Dopuszcza się rozwiązania techniczne odmienne konstrukcyjnie, jeżeli zapewniają co najmniej tę samą funkcjonalność, poziom bezpieczeństwa i parametry użytkowe. • Jeżeli spełnienie wymagania wymaga dodatkowego modułu, licencji, modemu, anteny, usługi lub akcesorium, element ten musi być ujęty w ofercie i cenie. • Wszystkie koszty niezbędne do korzystania z pełnej funkcjonalności systemu przez okres wskazany w OPZ muszą być wyszczególnione w formularzu cenowym. Pozostałe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem, 32333200 Camcorder, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 32421000 Netzverkabelung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör