See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Utrzymanie zbiorników wodnych na terenie Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2027/2028”
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie oraz bieżąca obsługa zbiorników wodnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2027/2028 (wykaszanie porostów, monitoring i obsługa, uzupełnianie znaków zakazu i tablic informacyjnych, usuwanie zatorów w obrębie zbiornika itp.) – w podziale na 9 części. 1.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki od nr 1.1 do nr 1.9 (opis przedmiotu zamówienia dla każdej części zamówienia podstawowego i przewidzianego w ramach prawa opcji) SWZ, oraz załączniki od nr 2.1 do nr 2.9 (formularz wyceny ofertowej dla każdej części zamówienia). 1.2 Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji w każdej części, polegało będzie na powtórzeniu tych samych czynności, jak te świadczone w ramach zamówienia podstawowego. 1.3 Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z umową i OPZ. W czasie prowadzenia prac należy przestrzegać zaleceń osoby wyznaczonej do nadzoru nad pracami, wskazanej przez Zamawiającego. 1.4 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielenie dla każdej części zamówienia zawierają Opisy Przedmiotu Zamówienia (załączniki 1.1 – 1.9), Formularze wyceny ofertowej (załączniki 2.1 – 2.9) oraz wspólne dla wszystkich części projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6). Opisy przedmiotu zamówienia zostały przygotowane oddzielnie dla każdej części, zawierają informacje dotyczące szczegółowej lokalizacji, zakresu i warunków wykonania zadania wraz z wycinkami map poglądowych wskazujące lokalizacje poszczególnych zadań. 1.5 Ofertowe formularze cenowe zostały opracowane oddzielnie dla każdej części 1.6 Zgodnie z art. 91 ust 3 Pzp Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu maksymalnie do 5 części zamówienia. Zamawiający określił liczbę części zamówienia, na które ofertę może złożyć jeden wykonawca, aby uzyskać gwarancję, że jeden i ten sam wykonawca nie będzie wykonywał całości zamówienia. W przypadku złożenia oferty w odniesieniu do większej liczby części niż przewidziany przez zamawiającego limit, wszystkie oferty częściowe podlegają odrzuceniu ze względu na niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp). 1.7Certyfikat. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 10.3 i 10.4 mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229), art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu zawartym w zał. nr 2 do SWZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 10.5.1, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem pkt 10.7.5–10.7.11 poniżej. Jeżeli z oświadczenia (Załącznika nr 2 do SWZ), wynika, że wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane wymagane w art. 124 ustawy Pzp, zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji i nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez zamawiającego wynikają z tego certyfikatu. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez zamawiającego, zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją. Jeżeli dane wskazane przez wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, zamawiający może wezwać wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 ustawy Pzp. Jeżeli mimo wezwania zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować. Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony charakter, zamawiający może żądać od wykonawcy udostępnienia tych danych albo wyrażenia zgody na ich udostępnienie zamawiającemu przez podmiot certyfikujący, na pod
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2.Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem wyjątków, o których mowa w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – zwanej dalej „SWZ” – komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą e-Zamawiający” – pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl. 5. Platforma wypełnia definicję strony internetowej postępowania, na której publikowana jest dokumentacja postępowania. Wskazany w zdaniu 1 adres strony internetowej postępowania, to adres pod którym udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia. Bezpośredni adres postępowania: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/315757/notice/public/details 6. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 26.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 7. Termin realizacji zamówienia dla wszystkich części zamówienia: .1 Zamówienie podstawowe: Termin rozpoczęcia prac: 16.12.2026 r. Termin zakończenia prac: 15.11.2027 r. .2 Zamówienie objęte prawem opcji: w terminie 12 miesięcy Termin rozpoczęcia prac: 16.11.2027 r. Termin zakończenia prac: 15.11.2028 8, Zamówienie objęte prawem opcji.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1. Utrzymanie i obsługa zbiornika wodnego Cieszanowice
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie oraz bieżąca obsługa zbiorników wodnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2027/2028 (wykaszanie porostów, monitoring i obsługa, uzupełnianie znaków zakazu i tablic informacyjnych, usuwanie zatorów w obrębie zbiornika itp.) – w podziale na 9 części. 1.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki od nr 1.1 do nr 1.9 (opis przedmiotu zamówienia dla każdej części zamówienia podstawowego i przewidzianego w ramach prawa opcji) SWZ, oraz załączniki od nr 2.1 do nr 2.9 (formularz wyceny ofertowej dla każdej części zamówienia). 1.2 Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji w każdej części, polegało będzie na powtórzeniu tych samych czynności, jak te świadczone w ramach zamówienia podstawowego. 1.3 Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z umową i OPZ. W czasie prowadzenia prac należy przestrzegać zaleceń osoby wyznaczonej do nadzoru nad pracami, wskazanej przez Zamawiającego. 1.4 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielenie dla każdej części zamówienia zawierają Opisy Przedmiotu Zamówienia (załączniki 1.1 – 1.9), Formularze wyceny ofertowej (załączniki 2.1 – 2.9) oraz wspólne dla wszystkich części projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6). Opisy przedmiotu zamówienia zostały przygotowane oddzielnie dla każdej części, zawierają informacje dotyczące szczegółowej lokalizacji, zakresu i warunków wykonania zadania wraz z wycinkami map poglądowych wskazujące lokalizacje poszczególnych zadań. 1.5 Ofertowe formularze cenowe zostały opracowane oddzielnie dla każdej części 1.6 Zgodnie z art. 91 ust 3 Pzp Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu maksymalnie do 5 części zamówienia. Zamawiający określił liczbę części zamówienia, na które ofertę może złożyć jeden wykonawca, aby uzyskać gwarancję, że jeden i ten sam wykonawca nie będzie wykonywał całości zamówienia. W przypadku złożenia oferty w odniesieniu do większej liczby części niż przewidziany przez zamawiającego limit, wszystkie oferty częściowe podlegają odrzuceniu ze względu na niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp). 1.7Certyfikat. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 10.3 i 10.4 mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229), art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu zawartym w zał. nr 2 do SWZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 10.5.1, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem pkt 10.7.5–10.7.11 poniżej. Jeżeli z oświadczenia (Załącznika nr 2 do SWZ), wynika, że wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane wymagane w art. 124 ustawy Pzp, zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji i nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez zamawiającego wynikają z tego certyfikatu. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez zamawiającego, zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją. Jeżeli dane wskazane przez wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, zamawiający może wezwać wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 ustawy Pzp. Jeżeli mimo wezwania zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować. Zgodnie z SWZ
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji: 1 W ramach zakresu zamówienia objętego prawem opcji (w przypadku uruchomienia przez Zamawiającego zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapisami niniejszej umowy) – utrzymanie zbiorników wodnych, polegało będzie na powtórzeniu tych samych czynności, jak te świadczone w ramach zamówienia podstawowego. .2 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji oraz od należytego wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego. 3 Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu, od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż do dnia 01.11.2027 r. Po upływnie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa opcji. 4 Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia podstawowego oraz w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie wykonawcy. 5 Prawo opcji stanowi wyłącznie uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji. 6 Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji. 7 Realizacja zamówienia objętego prawem opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego, chyba że w umowie określono inaczej. 8 Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2. Utrzymanie i obsługa zbiornika wodnego Czarnocin
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3. Utrzymanie i obsługa zbiornika wodnego Drzewica
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4. Utrzymanie i konserwacja zbiornika wodnego Dzibice
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5. Utrzymanie obiektów zbiornika wodnego Kotliny
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6. Utrzymanie i konserwacja zbiornika wodnego Lelów
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7. Utrzymanie i konserwacja zbiornika wodnego Maleniec
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8. Utrzymanie i konserwacja zbiornika wodnego Siamoszyce
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9. Utrzymanie i obsługa zbiornika wodnego Miedzna
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.97.2026/ZZPT cz. 9