2. Verfahren
Verfahren
Titel: ‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 317839’
Beschreibung: Municipiul Suceava a obtinut finantarea nerambursabila pentru proiectului „Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 317839’,, finantat în cadrul Prioritatea 6 – Nord-Est – O regiune educată, Programul Regional Nord-Est 2021-2027.. Scopul principal al proiectului îl reprezintă creșterea calității și a atractivității procesului de educație în cadrul Colegiului Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" prin dotarea atelierelor de practică din cadrul acestuia cu mobilier și materiale didactice specifice, precum și cu echipamente IT, în vederea dobândirii de competențe și învățare relevante pentru piața forței de muncă. Obiectul prezentei proceduri este dotarea atelierelor cu materiale didactice Mobilierul si echipamentele IT au fost achizitionate in cadrul unei proceduri anterioare. În conformitate cu art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4244792_2026_PAAPD1601026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri este dotarea acestor ateliere cu materiale didactice.
Interne Kennung: 1