See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Billund Kommune - Indkøb af forsikringer
Beschreibung: Billund Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:MotorkøretøjsforsikringArbejdsskade, katastrofedækningDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 289830067
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Billund Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:MotorkøretøjsforsikringArbejdsskade, katastrofedækningDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Billund Kommune: Delaftale 1 - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Billund Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 283472038-1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: jf. udbudsmaterialet
Los: LOT-0002
Titel: Billund Kommune: Delaftale 2 - Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Beschreibung: Billund Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning.
Interne Kennung: 283472059-2
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen