2. Verfahren
Verfahren
Titel: Közvilágítás korszerűsítése
Beschreibung: Dunakeszi közvilágítási hálózatának és intézményi világításának korszerűsítése.
Interne Kennung: EKR001030932026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. § szerinti nyílt eljárás.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Közvilágítás
Beschreibung: Ajánlatkérő a Keretmegállapodás időbeli hatálya alatt Dunakeszi közigazgatási területén belül döntő részében amortizált közvilágítással rendelkező helyszíneken innovatív LED fényforrású, előreprogramozott megvilágítási szinteket biztosító előtéttel szabályozható fényáramú útvilágítási, parkvilágítási világítótestekkel világításkorszerűsítést kíván megvalósítani a jelenlegi lámpatestek cseréjével (szállítás és felszerelés), legfeljebb az eljárást megindító felhívásban rögzített keretösszeg erejéig. Figyelem! Ajánlatkérő felhívja az Ajánlattevők figyelmét, csak azokat az ajánlatokat fogadja el, melyek minden termékcsoportra tesznek ajánlatot. Az ajánlatnak tartalmazni kell a szükséges tervezés költségét az alábbiak szerint: - felmérés: hatályos jogszabályoknak és az érvényben lévő szabványoknak megfelelően - meglévő közvilágítási berendezésekről utcaszintű felmérés készítése, aktív és passzív elemek tulajdonviszonyainak feltérképezése - áramszolgáltatói adatkérés (KIF, KÖF) és szükség szerint áramszolgáltatói egyeztetés - közterületeken lévő világítási helyzetek meghatározása, ennek megfelelően a területek világítási osztályának definiálása - Ajánlatkérő felhívja a Ajánlattevők figyelemét, hogy a 2018. november 14-én elfogadásra került az MSZ-EN 13201-2016 Útvilágítás szabvány szerint szükségesnek ítélt sűrítések, pótlások is kerüljenek meghatározásra! A meghatározás kiterjed lámpatest típusra -kizárólag az alap LED korszerűsítési csere kontingensben meghatározott típusok közül-, mennyiségre és azok pontos területi elhelyezésére. A tervezés során meghatározott, cseréken túli pótlások, sűrítések kontingense lehívásának lehetőségét Ajánlatkérő opcionálisan tarja fenn, az alap ajánlatban szereplő lámpatestek egységárain. - A világításméretezés kidolgozása és a LED fényforrású, szabályozható fényáramú közvilágítási világítótest megajánlása során az út- és a világítótest-elrendezés geometriai adatai, az útburkolat fényvisszaverési paraméterei, illetve a karbantartási tényező adottak, azokon módosítani/változtatni nem lehet. Kivételt képez ez alól a lámpatestek dőlési szöge (az út hossztengelyével párhuzamos tengely körüli elforgatás mértéke), aminek összhangban kell lennie a lámpatest – és az esetlegesen alkalmazott kiegészítő közdarab – konstrukciójából adódó, ténylegesen megvalósítható dőlési szöggel. - Ajánlattevőnek az általa megajánlott világítótest Eulumdat formátumú fénytechnikai adatfájlját pályázatában benyújtania szükséges. - visszamaradó lámpatestek kezelése - új LED lámpatest javaslat (karakterisztika, szükség szerint lámpakar ill. bekötő vezeték csere, hazai szervizhálózat, ELMŰ/E-On rendszerengedélyes típus, forráshoz igazodó ütemezés) - költségbecslés, megtérülés számítás, mérőhely kialakítás javaslat - Önkormányzattal kapcsolattartás, ill. tájékoztatás a felmérés aktuális állapotáról - kivitelezés: korszerűsítés megvalósítása, ütemezési javaslattal - lámpatest „intelligencia” elvárás: o főútvonalak, gyűjtőutak menti nagy teljesítményű (100-150W-250W) lámpatestek helyett előre programozott fényáramcsökkentésű (éjszakai órákban) lámpatestek, DALI szabályozható rendszerrel előkészítve o alárendelt utakon kis teljesítményű fényforrások helyett előre programozott fényáramcsökkentésű (éjszakai órákban) lámpatestek Az előszabályozott előtét specifikációja: A lámpa rendelkezzen az alábbi időtartamokra előre programozott dimmeléssel (igazolás módja: gyártói nyilatkozat): 21:00 - 23:59 70% 00:00 – 03:59 50% 04:00 - 05:59 70% Az időtartamok tekintetében Ajánlatkérő +- 15 perc eltérést engedélyez. A lámpatestek meghajtóegységének, a fényáram-szabályozást kiegészítő alkatrész és külső vezérlés nélkül, a kívánt igénynek megfelelően programozottan kell biztosítani. A lámpatestet programozott állapotban kell leszállítani, a helyszíni beállítás nem lehetséges. A kívánt szabályozási program, a megadott teljesítményre történő visszaszabályozás, igazodva a közvilágítási naptár szerint meghatározott bekapcsolási és kikapcsolási időpontokhoz. A lámpatest (illetve a programozott meghajtóegységnek) az üzembe helyezést követően önállóan, külső beavatkozás nélkül, a közvilágítás ki és bekapcsolási időpontjait alapul véve, dinamikusan illeszkedve és önállóan kalibrálva kell a szabályozás időtartamát beállítani oly módon, hogy az a be- és kikapcsolási időpontok folyamatos, közvilágítási naptár szerinti változásaitól függetlenül legfeljebb félórás tolerancia mellett, ugyanazon időpontokban indítsa meg a leszabályozást, majd a visszaszabályozást. Az autonóm működésnek az üzembe helyezést, vagy hálózati zavart követően, legfeljebb három közvilágítási bekapcsolás után a fentiek szerint pontosan és automatikusan be kell állnia. A szabályozási funkció, a meghajtóegység élettartamának csökkenését, meghibásodási valószínűségének növekedését nem eredményezheti. A beruházás része továbbá összesen 46 darab meglévő áttört vasbeton tartó oszlop elbontása és új áttört vasbeton oszlopokkal történő pótlása is. Továbbá a meglévő csupasz kivitelű légvezetékek elbontása és szigetelt légvezetékekkel történő kiváltása is. Fontos, hogy a kivitelezés a gyalogátkelőhely megvilágítására szolgáló közvilágítási oszlopokat nem érinti, így azokat elbontani tilos! Ezen feladatok az alábbi útszakaszt érintik: • Dunakeszi Fő út – Sólyom utca kereszteződés és a • Dunakeszi Fő út – Kandó K. sétány kereszteződés között. A kapcsolódó részleteket a közbeszerzési dokumentumok részeként kiadott műszaki leírás tartalmazza. Várható legnagyobb egyidejű egyedi megrendelés értéke: nettó 200 millió forint. Keretösszeg: 750M+ÁFA
Interne Kennung: EKR001030932026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527260 Beleuchtungssysteme, 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen, 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Los: LOT-0002
Titel: Intézményi világítás
Beschreibung: Lámpatest szállítás és kivitelezés az alábbiak szerint: Ajánlatkérő a Keretmegállapodás időbeli hatálya alatt Dunakeszi Város Önkormányzata tulajdonában lévő épületekben döntő részében korszerűtlen világítással rendelkező helyszíneken innovatív LED fényforrású világítótestekkel világításkorszerűsítést kíván megvalósítani a jelenlegi lámpatestek cseréjével, legfeljebb az eljárást megindító felhívásban rögzített keretmennyiségek erejéig. A meglévő intézményi világítás adattábláját a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Figyelem! Ajánlatkérő felhívja az Ajánlattevők figyelmét, hogy világítási konfigurációnként (közbeszerzési részenként) csak azokat az ajánlatokat fogadja el, melyek minden termékcsoportra tesznek ajánlatot. Az ajánlatnak tartalmazni kell a szükséges feladatok költségét az alábbiak szerint: - visszamaradó lámpatestek kezelése - új LED lámpatest javaslat - költségbecslés, megtérülés számítás - kivitelezés: korszerűsítés megvalósítása, ütemezési javaslattal Várható legnagyobb egyidejű egyedi megrendelés értéke: nettó 30 millió forint. Becsült érték: 350M+ÁFA Keretmennyiség: 3113 db
Interne Kennung: EKR001030932026/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527260 Beleuchtungssysteme, 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen