595722-2026 - Ergebnis
Schweden – Hafenkräne – Ny spårbunden elhydraulisk vikarmskran till Mälarhamnar i Västerås
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ny spårbunden elhydraulisk vikarmskran till Mälarhamnar i Västerås
Beschreibung: Mälarhamnar AB avser att upphandla ny komplett spårbunden elhydraulisk vikarmskran för leverans till Västerås hamn för bland annat i och urlastning av gods från fartyg samt optioner på bl.a. tillhörande lyftverktyg. Denna anbudsförfrågan kommer att stå som underlag för kommande köpeavtal
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42414110 Hafenkräne
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127705:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42414000 Kräne, fahrbare Hubportale und Krankraftkarren
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kranverktyg, demontering befintlig kran, reparation-/serviceavtal och miljö & energi.