595835-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Usługa wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych na terenie Z/I Bełchatów II /2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych na terenie Z/I Bełchatów II /2026
Beschreibung1. Przedmiotem postępowania jest wykonanie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego, na terenie Zakładu/Instalacji ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Bełchatowie przy ul. Przemysłowej 14 i 16 usługi polegającej na wysortowaniu oraz sprasowaniu odpadów opakowaniowych w szacunkowej ilości ok. 8 154 Mg w okresie 18 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy. 2. Szacunkowa ilość odpadów określona w pkt 1 może ulec zmianie w trakcie realizacji umowy. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 80%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzania aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 20% szacunkowych ilości odpadów do wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych w okresie trwania umowy. 3. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w rozdziale IV SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrens11. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert w niniejszym postępowaniu na 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usługi będącej przedmiotem postępowania. Zastosowanie standardowego 35-dniowego terminu składania ofert mogłoby spowodować wydłużenie procedury wyboru wykonawcy i zawarcia umowy, a w konsekwencji powstanie ryzyka przerwy w świadczeniu usługi. Przerwa taka mogłaby zakłócić bieżącą działalność Zamawiającego oraz realizację zadań związanych z ciągłością procesu wysortowania odpadów. Jednocześnie przedmiot zamówienia oraz dokumentacja postępowania są przygotowane w sposób umożliwiający wykonawcom zapoznanie się z warunkami zamówienia i przygotowanie ofert w skróconym terminie. Termin 15 dni stanowi najkrótszy termin dopuszczony przez art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w przypadku wystąpienia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Mając na uwadze konieczność zapewnienia ciągłości świadczonych usług oraz ryzyko powstania przerwy w ich realizacji, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert do 15 dni za uzasadnione i proporcjonalne do zaistniałej sytuacji.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie na terenie Zakładu/Instalacji "EKO-REGION" sp. z o.o. w Bełchatowie przy ul. Przemysłowej 14 i 16 usługi wysortowania oraz sprasowania odpadów opakowaniowych.
Optionen
Beschreibung der Optionen.