2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekonstrukce a modernizace silnice II/647 Ostrava, ul. Bohumínská IV. etapa
Beschreibung: Předmětem zakázky na výběr zhotovitele díla je rekonstrukce a modernizace silnice II/647 ul. Bohumínská a sanaci mostu ev.č. 647-050. Jedná se o úsek silnice mezi staničením KM 55,779 22 a KM 57,166 69.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Rekonstrukce a modernizace silnice II/647 Ostrava, ul. Bohumínská IV. etapa
Optionen:
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu této smlouvy a zastavit běh doby plnění dle odst. 1 tohoto článku smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) v případě prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu výstavby, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem (např. v případě zimní technologické přestávky v období od 1. 11. do 31. 3.), b) v případě vzniku překážek ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany realizace souvisejících staveb, ze strany vlastníků dotčených a sousedních parcel nebo vlastníků (správců) dopravní a technické infrastruktury, bránících zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících z této smlouvy, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit, c) v případě pokynu osoby vykonávající odborný biologický dozor, který s ohledem na zájmy ochrany živočichů zastaví realizaci stavebních prací, d) v případě nutnosti provést záchranný archeologický výzkum, v důsledku jehož rozsahu a provedení bude nutné úplně zastavit realizaci díla. Za tímto účelem bude se zhotovitelem jednáno o možnosti stavění běhu doby plnění dle odst. 1 tohoto článku smlouvy. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů. Doba, na kterou se běh doby plnění dle odst. 1 tohoto článku smlouvy staví, bude zahájena zápisem do stavebního deníku a ukončena výzvou objednatele k opětovnému zahájení prací, uvedenou ve stavebním deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobou oprávněnou jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I odst. 1 této smlouvy. Stavění doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě. Přerušením prací z důvodů stavění doby plnění však není dotčena povinnost zhotovitele zajistit hlídání staveniště a zajistit rozpracované dílo proti poškození. Výše uvedený postup se uplatní rovněž v případě zimní technologické přestávky (není tedy vyloučeno provádění prací i v průběhu zimní technologické přestávky).