See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Metsäkone- ja metsurityö
Beschreibung: Porin kaupungin Tekninen toimiala/infrayksikkö pyysi tarjouksia metsätyömailla tehtävästä metsäkone- ja metsurityöstä. Työ sisältää puutavaran sekä energiapuun hakkuuta ja niiden tienvarteen ajoa. Lisäksi työ sisältää myrskyjen aikaista valmiutta myrskypuiden korjuuseen sekä myrskytuhopuiden korjuuta koneellisesti tai käsityönä. Porin kaupungin omistamilla mailla tarvittava maastopalon jälkivartiointi pelastusviranomaisilta saatujen ohjeiden mukaisesti. Sopimuskausi 1.7.2026 - 31.12.2027 + mahdolliset 1 + 1 optiovuotta. Tarjouspyyntö sisältää seuraavat kohderyhmät: 1. Hakkuu monitoimikoneella ja puutavaran ajo ajokoneella 2. Energiapuun hakkuu tienvarteen toimitettuna (hintatiedot tunteina) 3. Henkilötyönä suoritettava metsurityö 4. Tieliikennekelpoinen metsätraktori ja metsurityö. Tarjouksenpyytäjä pidättää itsellään oikeuden hyväksyä / hylätä jätetyt tarjoukset perustellusta syystä.
Interne Kennung: PRIDno-2026-3332
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016) sekä julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja (JYSE 2025 / Palvelut).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hakkuu monitoimikoneella ja puutavaran ajo ajokoneella
Beschreibung: Työ sisältää puutavaran sekä energiapuun hakkuuta ja niiden tienvarteen ajoa. Siirtymiset työmaalle tapahtuvat urakoitsijan omalla kustannuksella ja ajalla. Tarkempi selvitys hankinnan ajasta ja kuvauksesta seuraavissa kohdissa: hankinnan kuvaus sekä kohteen kriteerit.
Interne Kennung: Osa-alue 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Energiapuun hakkuu tien varteen toimitettuna
Interne Kennung: Osa-alue 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Henkilötyönä suoritettava metsurityö
Beschreibung: Työ sisältää puutavaran sekä energiapuun hakkuuta sekä muita metsurintöitä. Hinta sisältää tarvittavat metsurin työvälineet sekä niiden poltto- ja voiteluaineet. Siirtymiset työmaalle tapahtuvat urakoitsijan omalla kustannuksella ja ajalla. Tarkempi selvitys hankinnan ajasta ja kuvauksesta seuraavissa kohdissa: hankinnan kuvaus sekä kohteen kriteerit.
Interne Kennung: Osa-alue 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Tieliikennekelpoinen metsätraktori ja metsurityö
Beschreibung: Työ sisältää puutavaran sekä energiapuun hakkuuta ja niiden tienvarteen ajoa. Hinta sisältää tarvittavat metsurin työvälineet sekä niiden poltto- ja voiteluaineet. Siirtymiset työmaalle tapahtuvat urakoitsijan omalla kustannuksella ja ajalla. Tarkempi selvitys hankinnan ajasta ja kuvauksesta seuraavissa kohdissa: hankinnan kuvaus sekä kohteen kriteerit.
Interne Kennung: Osa-alue 4-3