2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Underhållsingenjör för el- och mekaniskt underhåll
Beschreibung: Uppdraget är inom ramen för mekaniskt underhåll och bedrivs i en förvaltande verksamhet. Uppdraget innebär att stödja verksamheten i att utveckla och utforma nya arbetssätt inom underhåll i vilket ingår att ta fram arbetssätt, rutiner, beskrivningar mm.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71333000 Dienstleistungen im Maschinenbau
5. Los
Los: LOT-0001