2. Verfahren
Verfahren
Titel: Képzési célú validálás
Beschreibung: A nemformális és informális úton megszerzett tanulási eredmények (képesség, tudás, attitűd, autonómia-felelősség kompetenciaelemek) megbízható és érvényes mérésére és értékelésére alkalmas mérőeszköz csomagok fejlesztése.
Vorherige Bekanntmachung: 169307-2026
Interne Kennung: EKR002459642025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a Kbt. 76. § (2) bek. c) pontja szerinti legjobb ár-érték arányt megjelenítő értékelési módszert alkalmazta: az ár esetén a fordított, a minőségi szempontok esetén az egyenes arányosítást.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80340000 Sonderausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: „A GINOP Plusz-5.2.1-23-2023-00001 azonosítószámú „Mérés-értékelés, tudásbeszámítás és átjárhatóság fejlesztése a szakképzésben” című kiemelt projekt keretében Ajánlatkérő „A nemformális és informális úton megszerzett tanulási eredmények (képesség, tudás, attitűd, autonómia-felelősség kompetenciaelemek) megbízható és érvényes mérésére és értékelésére alkalmas mérőeszköz csomagok fejlesztése” az alábbiak szerint. A beszerzendő feladatra Ajánlatkérő vállalkozási szerződést kíván megkötni. 1. "Mérőeszköz csomag követelmények” dokumentum elkészítése Ajánlatkérő Ajánlattevő részére a szerződéskötéskor átadja a „Mérőeszköz követelmények” útmutató dokumentum tervezetét, amely tartalmazza feladatvégzésre vonatkozó részletes elvárásokat, különös tekintettel az ágazatok, szakmák és szakképesítések listájára, valamint a további követelményeket. 2. Mérőeszköz csomag készítés folyamat minőségbiztosítása Ajánlattevő minőségbiztosítási tervet készít és bemutat Ajánlatkérő részére, amely összefoglalja, hogy Ajánlattevő milyen eszközökkel, módszerekkel biztosítja, hogy az elkészült mérőeszköz csomagok megfeleljenek a „Mérőeszköz követelmények” dokumentumnak. Ajánlattevő feladatvégzése során alkalmazza a minőségbiztosítási terv szerinti módszereket. 3. Mérőeszköz csomag fejlesztők és lektorok kiválasztása A mérőeszközfejlesztő szakértőket és a lektori feladatokat végző szakembereket kizárólag a teljesítés megkezdésekor kell nevesíteni – kivéve az alkalmassági feltételként és/vagy értékeléssel érintett, vagy szerződéskötési feltétételként rögzített mérőeszköz fejlesztő és a lektori feladatokat végző szakembereket -, továbbá a műszaki leírásban felsorolt kritériumokat is ekkor kell tudni igazolni. Az egyes ágazatokban, illetve képzési területeken foglalkoztatott szakemberek között az átfedés megengedett, amennyiben a végzettsége azt megengedi. A műszaki leírásban felsorolt kritériumok: • A mérőeszköz fejlesztő szakértőknek és lektoroknak rendelkezniük kell szakterületnek megfelelő felsőfokú szakirányú végzettséggel, (szakképzettséggel) vagy felsőfokú végzettséggel és szakmai képesítéssel vagy középfokú végzettséggel és szakirányú szakképzettséggel és mestervizsgával. • Ismerniük kell az adott szakmát, rendelkezniük kell benne eltöltött minimum 5 év igazolt, oktatási és vizsgáztatási tapasztalattal, a mérőeszköz kidolgozásának időpontjában aktívan dolgoznak a szakmában vagy oktatnak. • Az elmúlt 5 évben oktatást érintő országos fejlesztésben (pl.: képzés-, tananyagfejlesztés, mérés – értékelés vagy vizsgáztatás) részt vettek. • 2020 óta részt vettek minimum egy olyan képzésen, amely a tanulási eredmény alapú képzésfejlesztésre irányult és az igazolni tudják (tanúsítvány, igazolás) • Büntetlen előéletű. • Nincs eltiltva foglalkozás vagy tevékenység gyakorlásától. A mérőeszközfejlesztő szakértő feladata: mérőeszközök fejlesztése a megadott szakmákban és szakképesítésekben. A mérőeszközök fejlesztése magába foglalja a Feladatlap elkészítését, a Javítási és értékelési útmutató elkészítését, melynek része az Egyéni Értékelőlap, valamint az Útmutató a mérés-értékelés lebonyolításához a mérés-értékelési szakértő részére. Az Útmutató kötelező eleme az Eszközjegyzék és a Személyi feltételek meghatározása a mérés-értékelés lebonyolításához. A lektor feladata: a mérőeszközfejlesztő szakértő által elkészített mérőeszköz és kapcsolódó további dokumentumok véleményezése, lektorálása tanulási eredmény alapú módszertani és szakmai szempontból. A lektori nyilatkozat és a tanulási eredmény összesítő lap elkészítése. A mérőeszközfejlesztő szakértő lehet lektor is, és a lektor lehet mérőeszközfejlesztő szakértő is. Azzal a megkötéssel, hogy a lektorálás során nem lektorálhatja az a szakértő a mérőeszköz csomagot, aki azt elkészítette. Az Ajánlattevő a műszaki leírásban felsorolt szempontok alapján kiválasztja és összeállítja a feladatok elvégzésébe bevonni kívánt fejlesztők és lektorok jegyzékét, és az igazoló dokumentumokkal együtt és átadja azokat az Ajánlatkérő részére ellenőrzésre. Az Ajánlatkérő a benyújtott dokumentumok alapján 10 napon belül visszajelzést tesz, amennyiben valamely javasolt fejlesztő vagy lektor vonatkozásában nem ért egyet a feladatvégzésben való részvétellel. Ebben az esetben Ajánlattevő 5 munkanapon belül javaslatot tesz másik fejlesztő vagy lektor bevonására. 4. Mérőeszköz csomag fejlesztők és lektorok felkészítése Ajánlatkérő a „Mérőeszköz követelmények” dokumentum alapján tananyagot készít a fejlesztők és lektorok részére. A tananyagokat a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. Törvény 2. § 13. pontja szerinti zárt rendszerű távoktatási képzésmenedzsment rendszerben kell biztosítani. A tananyag alapján Ajánlatkérő a mérőeszközfejlesztők és lektorok részére – az Ajánlatkérő által tartandó iránymutatással egybekötött – 30 órás képzést tart. Csak olyan mérőeszközfejlesztő és lektor vehet részt a feladatvégzésben, aki az Ajánlatkérő által tartott képzésen igazoltan részt vett és azt sikeresen teljesítette. Folytatás a II.2.8) Előzetes piaci konzultációra vonatkozó információk pontjában.
Interne Kennung: EKR002459642025/1