596115-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla Miasta Zamość w 2027 r. na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej – oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. dla Miasta Zamość na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej: oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów. 2. Zamawiający prognozuje zakup energii elektrycznej w ilości 3.959.153,00 kWh w okresie realizacji zamówienia do punktów poboru i pomiaru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii z uwzględnieniem ich lokalizacji, zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga aby dostarczana energia elektryczna spełniała standardy jakościowe określone w ustawie Prawo energetyczne oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska Energii z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 5. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia
Interne KennungRIM.272.37.2026.MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. dla Miasta Zamość na potrzeby miejskiej infrastruktury technicznej: oświetlenie drogowe, parkowe i iluminacja obiektów. 2. Zamawiający prognozuje zakup energii elektrycznej w ilości 3.959.153,00 kWh w okresie realizacji zamówienia do punktów poboru i pomiaru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz punktów poboru energii z uwzględnieniem ich lokalizacji, zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga aby dostarczana energia elektryczna spełniała standardy jakościowe określone w ustawie Prawo energetyczne oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 919 z późn. zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska Energii z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 5. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.