2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa stacjonarnego cyfrowego aparatu RTG z adaptacją pomieszczeń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie cyfrowego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia przeznaczonego na pracownię RTG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w związku z projektem pn. „Rozwój świadczeń AOS w SPZOZ w Węgrowie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V: Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.6: „Ochrona zdrowia” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, którego realizacja oraz rozliczenie finansowe musi nastąpić w terminie określonym w dokumentacji projektowej, tj. do dnia 31.12.2026 r. Zamawiający zobowiązany jest do terminowego poniesienia wydatków oraz przedstawienia wymaganej dokumentacji związanej z rozliczeniem projektu, w tym złożenia wniosku o płatność/rozliczenie końcowe w terminie wynikającym z warunków dofinansowania. Z uwagi na powyższe konieczne jest zachowanie odpowiedniego czasu nie tylko na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ale również na dokonanie badania i oceny ofert, ewentualne przeprowadzenie procedur przewidzianych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawarcie umowy oraz realizację przedmiotu zamówienia. Pozostawienie pełnego, maksymalnego terminu składania ofert mogłoby skutkować nadmiernym wydłużeniem postępowania i zagrozić terminowej realizacji zamówienia, a w konsekwencji również prawidłowemu i terminowemu rozliczeniu projektu. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione obiektywną koniecznością dochowania terminów wynikających z harmonogramu realizacji i rozliczenia projektu oraz potrzebą zapewnienia Zamawiającemu wystarczającego czasu na przeprowadzenie całej procedury udzielenia zamówienia i realizację jego przedmiotu. Jednocześnie ustalony przez Zamawiającego termin składania ofert pozostaje odpowiedni do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Dokumentacja postępowania, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia oraz Opis Przedmiotu Zamówienia, zostaną udostępnione wykonawcom w sposób umożliwiający zapoznanie się z wymaganiami Zamawiającego i przygotowanie ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie cyfrowego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia przeznaczonego na pracownię RTG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji