2. Verfahren
Verfahren
Titel: Spectrometru de masă cuadrupolar
Beschreibung: Se intenționează să se achiziţioneze un Spectrometru de masă cuadrupolar, care să îndeplinească cerințele generale de analiză necesare în vederea realizării activităților de cercetare din cadrul Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Materialelor.
Interne Kennung: 9068280_2026_PAAPD1636474
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Spectrometru de masă cuadrupolar - 1 buc. Echipamentul trebuie să îndeplinească cerințele generale de analiză necesare în vederea realizării activităților de cercetare din cadrul Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Materialelor. Sistemul trebuie să permită analiza compușilor de tip gaze cu efect de seră în urma proceselor de adsorbție, reacții moleculare și desorbție pe compuși dezvoltați cu scopul captării gazelor cu efect de seră din atmosferă.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen, 80510000 Spezialausbildung
2. Procedure
Procedure
Title: Spectrometru de masă cuadrupolar
Internal identifier: 9068280_2026_PAAPD1636474
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38433100 Mass spectrometer
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51430000 Installation services of laboratory equipment, 80510000 Specialist training services