See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 3525 Clinceni - Servicii și lucrări de execuție pentru obiectivului de investiție - "Lucrări de intervenții la pavilioanele P1, Z1 și Z2 din cazarma 3525 Clinceni"
Beschreibung: Servicii de proiectare, asistenta tehnică și executie lucrari pentru obiectivul de investiție: Lucrări de intervenții la pavilioanele P1, Z1 și Z2 din cazarma 3525 Clinceni Valoarea estimată a tuturor serviciilor și lucrărilor care formează obiectul investiţiei este de 32.966.297,29 lei fără TVA, din care: - Valoarea serviciilor de proiectare și asistență tehnică (D.T.A.C., D.T.A.D., D.T.O.E., proiect tehnic de execuție, verificarea documentației de către verificatori atestați, documentațiile pentru obținerea avizelor/acordurilor, inclusiv plata avizelor, precum și alte studii de specialitate conform devizului general aprobat și obținerea autorizației de construire) – 1.403.592,54 lei fără TVA; - Valoarea lucrărilor de execuție – 31.562.704,75 lei fără TVA; Valoare cheltuieli diverse şi neprevăzute – 3.786.119,34 lei fără TVA
Interne Kennung: 4183253_2021_PAAPD1249795
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216200 Bauarbeiten für Militärgebäude und -einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare, asistenta tehnică și executie lucrari pentru obiectivul de investiție - Lucrări de intervenții la pavilioanele P1, Z1 și Z2 din cazarma 3525 Clinceni
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen