596274-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – ACORD-CADRU pentru servicii de revizii și reparații autovehicule din parcul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ”Gheorghe Pop de Băsești” al județului Maramures
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU pentru servicii de revizii și reparații autovehicule din parcul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ”Gheorghe Pop de Băsești” al județului Maramures
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect revizia şi reparația unui număr de 81 autospeciale din parcul auto al I.S.U.J. Maramureș structurat 18 loturi, după cum urmează: Lotul 1. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca MERCEDES BENZ; Lotul 2. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MERCEDES BENZ; Lotul 3. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca VOLKSWAGEN; Lotul 4. – Servicii de revizii și reparaţii a autovehiculelor marca DACIA; Lotul 5. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca NISSAN; Lotul 6. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca IVECO în garanție; Lotul 7. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca IVECO; Lotul 8. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MAN; Lotul 9. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca RENAULT; Lotul 10. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca RENAULT; Lotul 11. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca AB; Lotul 12. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca STEYR; Lotul 13. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca MERCEDES-BENZ în garanție; Lotul 14. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MAN în garanție; Lotul 15. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca RENAULT în garanție; Lotul 16. – Servicii de reparaţii a camioanelor marca VOLVO în garanție; Lotul 17. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca ROMAN; Lotul 18. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca OPEL. Obiectul acordului cadru a fost divizat pe loturi pentru a adapta dimensiunea contractelor subsecvente rezultate, astfel incât sa corespundă mai bine nevoilor autorității contractante, precum și capacității operatorilor economici. În acest sens se vor încheia acorduri-cadru, pentru fiecare lot în parte. În derularea acordului-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de reparație / revizie autovehicule va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, numai în limita fondurilor alocate pentru anul bugetar. În situația în care după atribuirea acordului-cadru, fondurile alocate pentru anii bugetari pe parcursul căruia se desfășoară acordul, sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractantă nu-și asumă obligația de a executa serviciile de reparație și revizie autovehicule la valoarea maximă prezentată în caietul de sarcini. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate pe care autoritatea contractanta apreciază că le va achiziționa pe parcursul derulării acordului, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate in cadrul respectivului contract subsecvent. Serviciile si produsele aferente executării serviciilor de reparație / revizie autovehicule ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturii este de 18 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3627137/2024/V
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca MERCEDES BENZ
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 250 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 20
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MERCEDES BENZ
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 150 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 15
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca VOLKSWAGEN
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 364 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 35
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4. – Servicii de revizii și reparaţii a autovehiculelor marca DACIA
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 360 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 20
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5.– Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca NISSAN
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul 6.– Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca IVECO în garanție
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 100 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 15
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lotul 7. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca IVECO
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 250 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 15
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lotul 8. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MAN
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 364 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 30
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul 9. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca RENAULT
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 250 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 25
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lotul 10. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca RENAULT
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 180 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 20
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lotul 11. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca AB
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 265 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 25
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lotul 12. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca STEYR
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 120 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 15
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lotul 13. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca MERCEDES-BENZ în garanție
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lotul 14. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca MAN în garanție
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 300 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 25
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Lotul 15. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca RENAULT în garanție
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 260 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 20
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Lotul 16. – Servicii de reparaţii a camioanelor marca VOLVO în garanție
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 160 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 15
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Lotul 17. – Servicii de revizii şi reparații a camioanelor marca ROMAN
Beschreibung: Cantitate minimă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă estimată acord-cadru (număr reparații și revizii auto) : 300 Cantitate minimă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto) : 1 Cantitate maximă contract subsecvent (număr reparații și revizii auto): 30
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Lotul 18. – Servicii de revizii şi reparații a autovehiculelor marca OPEL
Interne Kennung: 18