596277-2026 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Przebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy dostępności mieszkańców całego województwa do centrów usług w Opolu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy dostępności mieszkańców całego województwa do centrów usług w Opolu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Przebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy dostępności mieszkańców całego województwa do centrów usług w Opolu”, w tym: 1) w zakresie gwarantowanym: Etap I Przebudowa skrzyżowań na potrzeby ruchu dwukierunkowego dla ul. Reymonta i Kołłątaja, Etap II Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja i Placu Wolności (fragment KD zlokalizowanej w ul. Reymonta i ul. Ozimskiej), Etap III Promocja projektu: Wykonanie, dostawa i montaż tablic informacyjnych. 2) w zakresie opcjonalnym: Etap IV Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja i Placu Wolności (fragment KD zlokalizowanej w ul. Ozimskiej i Placu Wolności), Szczegółowy zakres rzeczowy robót przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy jest opisany w poniższych dokumentacjach projektowych (A. B. i C.) w podziale na zakres gwarantowany i zakres opcjonalny: ZAKRES GWARANTOWANY Etap I Przebudowa skrzyżowań na potrzeby ruchu dwukierunkowego dla ul. Reymonta i Kołłątaja, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: A. „Rozbudowa i przebudowa dróg w ulicy Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja na odcinku od wjazdu do Galerii Handlowej Opolanin do skrzyżowania ulicy Ozimskiej z ulicą Kołłątaja” opracowana przez Pracownię Projektową ARTERIA INFRASTRUKTURA DROGOWA Sebastian Celary, Zbigniew Reguła S.C. ul. Żwirki i Wigury 1/2, 48-304 Nysa; Etap II Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja i Placu Wolności, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: B. „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w obrębie pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 423 – ul. Ozimska, Reymonta oraz Kołłątaja w Opolu” opracowana przez Pracownię Projektową ARTERIA INFRASTRUKTURA DROGOWA Sebastian Celary, Zbigniew Reguła S.C. ul. Żwirki i Wigury 1/2, 48-304 Nysa; i C. „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w obrębie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1703 O – ul. Reymonta, drogi gminnej nr 103818 O – ul. Ozimskiej oraz drogi gminnej nr 103819 O – ul. Plac Wolności w Opolu” opracowana przez Pracownię Projektową ARTERIA INFRASTRUKTURA DROGOWA Sebastian Celary, Zbigniew Reguła S.C. ul. Żwirki i Wigury 1/2, 48-304 Nysa. (Uwaga: Zakres gwarantowany dotyczy fragmentu KD zlokalizowanej w ul. Reymonta i ul. Ozimskiej); Etap III Promocja projektu: D. Wykonanie, dostawa i montaż tablic informacyjnych - wykonanie oraz montaż 2 sztuk tablic informacyjnych o wymiarach 120x60 cm. Wzór tablicy zgodnie z wytycznymi i wzorem zamieszczonym pod linkiem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ Uwaga: Wymagana jest akceptacja Zamawiającego ostatecznej wersji graficznej tablicy. ZAKRES OPCJONALNY Etap IV Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja i Placu Wolności, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: C. „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w obrębie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1703 O – ul. Reymonta, drogi gminnej nr 103818 O – ul. Ozimskiej oraz drogi gminnej nr 103819 O – ul. Plac Wolności w Opolu” opracowana przez Pracownię Projektową ARTERIA INFRASTRUKTURA DROGOWA Sebastian Celary, Zbigniew Reguła S.C. ul. Żwirki i Wigury 1/2, 48-304 Nysa. (Uwaga: Zakres opcjonalny dotyczy fragmentu KD zlokalizowanej w ul. Ozimskiej i Placu Wolności); Uwaga: wartość robót budowlanych zakresu opcjonalnego nie może wynosić mniej niż 10% całej wartości zamówienia. Zamówienie realizowane będzie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi część III SWZ oraz zapisy projektu umowy. Dokumentacja techniczna dostępna pod linkiem: https://mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2026/Dokumentacja_Reymonta_Kollataja_ffg3sa6g.zip
Interne KennungNP.260.52.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia zakwalifikowanego przez Zamawiającego jako prawo opcji skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Zasady dotyczące realizacji i rozliczenia przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same, jak te, które obowiązują przy realizacji gwarantowanego zakresu przedmiotu umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach. Zamawiający ustala, że zajęcie stanowiska w sprawie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nastąpi nie później niż do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. ZAKRES OPCJONALNY Etap IV Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Ozimskiej, Reymonta, Kołłątaja i Placu Wolności, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w obrębie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1703 O – ul. Reymonta, drogi gminnej nr 103818 O – ul. Ozimskiej oraz drogi gminnej nr 103819 O – ul. Plac Wolności w Opolu” opracowana przez Pracownię Projektową ARTERIA INFRASTRUKTURA DROGOWA Sebastian Celary, Zbigniew Reguła S.C. ul. Żwirki i Wigury 1/2, 48-304 Nysa. (Uwaga: Zakres opcjonalny dotyczy fragmentu KD zlokalizowanej w ul. Ozimskiej i Placu Wolności); Uwaga: wartość robót budowlanych zakresu opcjonalnego nie może wynosić mniej niż 10% całej wartości zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi część III SWZ oraz zapisy projektu umowy.