2. Verfahren
Verfahren
Titel: Školní tělocvična, na p.č. st. 707 v Lišově
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je demolice staré tělocvičny v rámci areálu ZŠ Lišov a následná výstavba nové moderní tělocvičny s odpovídajícím provozně technickým a sanitárním zázemím na místě původní, v rámci areálu ZŠ Lišov. Nová potřeba větší tělocvičny se odvíjí od požadavku na velikost hrací plochy odpovídající soutěžním pravidlům pro florbal a házenou (jako optimální byl stanoven půdorysný rozměr sálu 45,0 x 24,0 m). Novostavba budovy tělocvičny je navržena na obdélném jako jednoduchá, nečleněná hmota, na obdélném půdorysu o vnějším půdorysném rozměru 28,7 x 61,6 m, s výškou římsy cca 11,25 m nad úrovní čisté podlahy 1.NP a předpokládanou výškou hřebene střechy cca 12,50 m, bez přesahů střechy. Na stávající objekty areálu ZŠ navazuje v místě spojovacího krčku, stávající chodbou. Konstrukčně je stavba navržena z monolitického železobetonu, který se uplatní i jako pohledový materiál, doplněný v interiéru světlým přírodním dřevem a barevnou kombinací bílá – šedá – černá, doplněnou výraznou sytě žlutou. Také vnější výraz stavby je koncipován minimalisticky. Kompaktní hmota bude v exteriéru horizontálně členěna na betonový sokl, částečně zapuštěný do terénu a opticky lehkou fasádu z předsazené kovové konstrukce na nosném roštu, s akcentem jihozápadního proskleného nároží v místě hlavního vstupu a předsazeným venkovním únikovým schodištěm na severní fasádě. Budova je provozně rozčleněna na dvě části. Vstupní jižní trakt je třípodlažní, zahrnuje vstupní a komunikační prostory, šatny pro sportovce, trenéry, sanitární zařízení pro návštěvníky a technické prostory. Severní část je věnována samotné tělocvičně, otevřené přes celou výšku interiéru budovy. Hlavní vstup do budovy je situován v jejím jihovýchodním rohu, z polouzavřeného venkovního prostoru. Vstupní hala propojuje hlavním schodištěm a výtahem všechna 3 podlaží. Na vstupní halu navazuje při jižní fasádě špinavá chodba, z níž jsou přístupné jednotlivé moduly šaten; ty tvoří v 1.NP 2 bloky kabinetů tělesné výchovy / místností trenérů a 2 bloky šaten pro sportovce, ve 2.NP 4 bloky šaten pro sportovce, každý s vlastním sanitárním zázemím. Přes šatny se v 1.NP vstupuje do čisté chodby a ve 2.NP na divácký ochoz, obě úrovně jsou propojeny schodištěm. Z čisté chodby se následně vstupuje do tělocvičny. Čistá chodba je napojena stávající spojovací chodbou do provozu areálu ZŠ. Ve 3. NP jižního traktu navazuje na vstupní halu sanitární zařízení pro návštěvníky, samostatnou chodbou jsou přístupné technické prostory strojovny vzduchotechniky, odvodu tepla a kouře a ohřevu vody. Sál tělocvičny je dominantním prostorem interiéru budovy, zaujímá zhruba dvě třetiny celé budovy v její severní části. V úrovni 2.NP je z jižní a západní strany lemovaný třístupňovým diváckým ochozem. Pod ochozem jsou umístěny nářaďovny, pohotovostní WC se sprchou (invalidní), technické místnosti (záložní bateriový zdroj) a sklady. Ze severní strany je k budově přisazeno venkovní únikové schodiště umožňující evakuaci diváků z ochozu. Bližší informace jsou uvedeny v příloze č. 1 – Projektová dokumentace včetně výkazu výměr. Zadavatel předpokládá, že realizace stavby bude financována z prostředků Operačního programu životní prostředí (OPŽP) a Národní sportovní agentury (NSA). Zadavatel uvádí, že v případě nezískání finančních prostředků z výše uvedených dotačních zdrojů si vyhrazuje právo zadávací řízení zrušit.
Interne Kennung: Školní tělocvična, na p.č. st. 707 v Lišově
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212220 Bau von Mehrzweck-Sportanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy v osobě vítězného dodavatele (poskytovatele) v průběhu plnění smlouvy. Ke změně v osobě vítězného dodavatele (zhotovitele) dojde v okamžiku, kdy bude smlouva na plnění této veřejné zakázky předčasně ukončena z důvodů na straně vybraného dodavatele (zhotovitele), dle podmínek stanovených přílohou č. 2 zadávací dokumentace – Návrh smlouvy. Pokud dojde k podpisu smlouvy ze strany druhého, případně třetího, dodavatele, započne v plnění předmětu smlouvy ve fázi, která byla předchozím dodavatelem ukončena jako poslední.